حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 برگزاری دوره های آموزشی کاربردی ویژه مبلغان خواهر
دوره های آموزشی تربیت مربی «مهارت های زندگی»، «شیعه شناسی» و «خانواده» ویژه مبلغان خواهر در حال برگزاری است.

 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، دوره های آموزشی تربیت مربی معارف دینی با گرایش‌ های «خانواده»، «شیعه شناسی» و «مهارت های زندگی» به همت اداره امور خواهران اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش «دوره تربیت مربی معارف دینی با گرایش خانواده» با حضور 30 نفر از خواهران مبلغ و با دعوت از اساتید برجسته در حوزه مسائل روز خانواده از تاریخ 16 دی ماه آغاز شده و به مدت ده هفته در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 17 در مرکز آموزشی طوبی ادامه خواهد داشت.

کلیات روان شناسی، خانواده در اسلام، جامعه شناسی خانواده با تأکید بر آسیب های خانواده ایرانی، تربیت فرزند از دیدگاه اسلام، اصول و فنون مشاوره خانواده، اصول و فنون برگزاری کارگاه آموزشی با رویکرد خانواده و مهارت های زناشویی برخی از سرفصل های این دوره آموزشی می باشد.

همچنین «دوره تدبیت مربی معارف اسلامی با گرایش شیعه شناسی» نیز از تاریخ 8 دی ماه به مدت ده هفته در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با حضور 25 نفر از خواهران مبلغ در ساختمان مرکزی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار خواهد شد و مبلّغان با آموزه های شیعه، عرفان شیعی، خاستگاه و تاریخ تطور شیعه و فرق شیعی آشنا خواهند شد.

دوره تخصصی «مهارت‌ های زندگی» نیز با هدف آشنایی مبلغان با مفاد مهارت های دهگانه زندگی مصوب سازمان جهانی بهداشت و بررسی آن بر اساس منابع و متون دینی و ارائه الگوی بومی مبتنی بر معارف دینی، با حضور 30 نفر از مبلغان خواهر آغاز شده است.

در ترم اول این دوره دروس «آشنایی با مهارت ‌های زندگی» با حضور جلیل معماریانی، مدرس دوره‌ های مهارت ‌‌های زندگی، پرورش ذهن و خلاقیت و عضو کارگروه فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و «روش تحقیق مدل سازانه» با حضور سرکار خانم حسینی حافظ، از اساتید بخش خواهران موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی ارائه گردیده است.

شایان ذکر است در کلیه دوره ها علاوه بر کلاس‌ های حضوری برنامه مطالعاتی و پژوهشی نیز در نظر گرفته شده که در خلال بخش حضوری از طریق سامانه آموزش مجازی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌ گردد.

یادآور می شود شرکت کنندگان پس از پایان دوره و شرکت در آزمون های پایانی، ضمن دریافت گواهی دوره آموزشی از اولویت اعزام‌ های تخصصی نیز برخوردار خواهند بود.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
ثبت نام جذب و گزینش
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
جذب و گزینش خواهران
کوثر  هدایت - فرهنگ فاظمی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal