حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام و المسلمین فرزانه تبیین کرد:
 پنج اصل در مسیر تحقق آرمان های انقلاب
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: با وجود اتفاق نظر در مورد مبانی انقلاب، عقب بودن از برنامه های علمی و عملی برای تحقق آرمان های نظام اسلامی بی معناست.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر فرزانه در جلسه انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی حوزه علمیه خراسان و دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که اسلام و انقلاب اسلامی همه چیز ماست و اصول و آرمان های آن روشن است، گفت: حوزویان باید با اتکا بر این ارزش ها و آرمان ها در عرصه های مختلف حاضر و پاسخگو باشند.

وی با تأکید بر این که هیچ نهادی هم چون حوزه علمیه نمی تواند گسترش دهنده ارزش ها و آرمان های انقلاب و اسلام باشد، ابراز کرد: برای تبلیغ و گسترش ارزش ها و متبلور شدن آن ها در نظام و جامعه اسلامی نیاز به یک قالب واحد و حرکت هماهنگ داریم.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تعیین اهداف، تبیین نظام ارزشی، ایجاد سازمان و تشکیلات ویژه برای پیگیری اهداف، برنامه ریزی و تربیت مدیر و کادر لازم برای اجرای برنامه ها را مبانی مورد قبول تمامی حوزویان برای تحقق آرمان های انقلاب برشمرد و تصریح کرد: با وجود این اتفاق نظر، عقب بودن از برنامه های علمی و عملی برای تحقق آرمان های نظام اسلامی بی معناست.

حجت الاسلام و المسلمین فرزانه با اشاره به اهمیت آینده نگری در برنامه های حوزه علمیه و ضرورت پرورش کادر و نیروی انسانی کارآمد برای تحقق تمدن نوین اسلامی، عنوان کرد: ما در دوران شکل گیری انقلاب اسلامی و زمانی که شاگرد رهبر معظم انقلاب بودیم، ایشان را در شمایل رهبر آینده نظام اسلامی می دیدیم.

وی افزود: اهداف انقلاب اسلامی باید همواره و در تمام برنامه ریزی ها مد نظر ما باشد و با استفاده از نظام ارزشی مشخصی که داریم، سرعت حرکت به سمت اهداف و زاویه های احتمالی پیش آمده در این مسیر را بررسی و تحلیل کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به طبیعی و معمول بودن نگاه ها و تفکرات مختلف موجود در میان حوزویا، اظهار کرد: نمی توان انتظار داشت که همه یک جور فکر کنند، اما نباید اجازه داد تفاوت نظرها و ایده ها منجر به ایجاد تقابل شود.

حجت الاسلام و المسلمین فرزانه هم چنین ضمن تمجید از فعالیت های موسسات و نهادهای حوزوی خراسان، گفت: باید میزان اثرگذاری و دستیابی موسسات حوزوی به اهداف و حفظ اصالت و حرکت آن ها در جهت اساسنامه شان به طور مستمر مورد ارزیابی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در پایان با اشاره به اهمیت هماهنگی میان حوزه علمیه و نهادها و موسسات حوزوی، عنوان کرد: هر نهاد حوزوی باید جایگاه خود را در یک دستگاه و سیستم واحد در نظام اسلامی درک کند تا بتوانیم به سمت اهداف نظام اسلامی و ارائه تولیدات مطلوب و مورد نیاز آن حرکت کنیم.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
ثبت نام جذب و گزینش
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
جذب و گزینش خواهران
کوثر  هدایت - فرهنگ فاظمی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal