حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 بزرگ ترین مبلّغ اسلام عمل طلبه است
استاد حوزه علمیه خراسان گفت: چکیده دستورات و آموزه های اسلامی این است که تمام حرکات و سکنات ما باید برای خداوند و مخلصانه صورت گیرد.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، آیت الله معلمی فر در دویست و ششمین کارگاه نقد عالمانه منبر بابیان این که عمل یک عالم تا قرن ها پس از او در جامعه اسلامی محسوس و اثرگذار است، عنوان کرد: به هر میزان رکه نگ و بوی مادیات در حرکات و سکنات مبلّغ دین دیده شود، مستمعین او به سمت مادیات کشیده خواهند شد.

وی افزود: بزرگ ترین مبلّغ اسلام عمل و رفتار طلبه و مبلّغ است.

این استاد حوزه علمیه مشهد با اشاره به روایت «الاسلام هو التسلیم و التسلیم هو التصدیق و التصدیق هو الیقین و الیقین هو العمل و العمل هو الاخلاص» از امام علی (علیه السلام)، اظهار کرد: چکیده دستورات و آموزه های اسلامی این است که تمام حرکات و سکنات ما باید برای خداوند و مخلصانه صورت گیرد.

آیت الله معلمی فر هم چنین با استناد به روایت مشهور «کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم»، خاطرنشان کرد: اگر واعظ به آن چه که می گوید عامل نباشد، تبلیغ او بی فایده است؛ همان طور که کسی صداقت و وفای به عهد را تمجید کند و رفتار او چنین چیزی را نشان ندهد.

وی تصریح کرد: برای این که بتوانیم اسلام را به درستی به مردم منتقل کنیم باید خودمان اسلام شناس خوبی باشیم و بتوانیم محاسن کلام ائمه (علیهم السلام) را به خوبی تبیین نماییم.

این استاد حوزه علمیه مشهد با بیان این که باید با مستمع ارتباط برقرار کرد و او را با خود همراه کرد و دنبال خود به موضوع مورد بحث کشاند، گفت: باید با ترفندهای مختلف مانع از خستگی مخاطب شویم.

آیت الله معلمی فر در پاسخ به این سؤال که چه عواملی باعث عدم تعمیق باورهای دینی در افراد جامعه می شود، اظهار کرد: مسلمین منهای اسلام مانع از عمیق شدن اعتقادات و باورهای دینی می شود و برداشتن بخشی از موانع و شبهات مطرح شده در میان مردم می تواند در دین گرایی مردم مؤثر باشد.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal