حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 تبیین اصل ولایت فقیه، یکی از رسالت های طلاب است
عضو مجلس خبرگان رهبری عمق بخشی به فرهنگ دینی ولایت فقیه را وظیفه طلاب دانست و بر ضرورت آشنایی ایشان با سبک های اثبات ولایت فقیه تأکید کرد.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، آیت الله سید احمد حسینی خراسانی در دویست و هفتمین کارگاه نقد عالمانه منبر که صبح امروز در مدرسه آیت الله خوئی برگزار شد، عنوان کرد: یادگیری، تبیین و تبلیغ اصل آسمانی، اسلامی و قرآنی ولایت فقیه از رسالت های راستین طلاب حوزه علمیه است و طلاب باید با در نظر گرفتن شرایط و اقتضائات، در جهت عمق بخشیدن به این فرهنگ دینی گام بردارند.

وی با اشاره به روایت «لابدّ من ناس من امیر بار او فاجر» از امیر المؤمنین (علیه السلام)، ولایت فقیه را اصل لابدیّت نظام و حکومت اسلامی دانست و گفت: ولایت فقیه یک مسئله تشریعی، اعتباری و تقنینی نیست که عقلاء یک جامعه در مورد آن به توافق رسیده باشند؛ زمامداری، رهبری و پیشوایی جامعه اسلامی توسط فقیه جامع الشرایط یک ضرورت عقلانی و اجتناب ناپذیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد اصل شمول مکانی، زمانی و قومی رهبری جوامع، ابراز کرد: در هر زمان و هر مکانی، حاجت به وجود حجت یک ضرورت است.

آیت الله حسینی خراسانی با بیان این که سبک فعالیت، اساسی ترین نقش را در هر عرصه ای دارد، عنوان کرد: مبلّغین باید سبک های مختلف اثبات و تبیین مسئله ولایت فقیه را فرا بگیرند، وگرنه هم خود به زحمت می افتند و هم مردم را دچار اشکال می کنند.

وی نص و نصب، قدر متیقّن و توجه به روح شریعت را از سبک های اثبات ولایت فقیه معرفی و اظهار کرد: ولی فقیه عالمی عادل، آگاه به زمان، مدیر و شجاع در برخورد با معضلات است که از جانب ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) منصوب شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در توضیح سبک اثبات ولایت فقیه از طریق توجه به روح شریعت، با اشاره به آیه ششم سوره یس، گفت: این توجه به اقتضای خرد و عقل و عمق لطف خالق هستی است که هیچ زمانی و در هیچ مکانی، بشر را بدون رهبر و راهنما رها نکرده است.

نقد باید با رویکرد اصلاحی صورت گیرد

آیت الله حسینی خراسانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که نقد باید برخاسته از دقت نظر و با رویکرد اصلاحی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: جلسه نقد منبر باید سرشار از شفقت، محبت و حمایت باشد و منبر واعظ را باید با توجه به مجموعه شرایط مورد تحلیل قرار داد.

وی با اشاره به برخی از ملاک های یک منبر موفق، گفت: برخی از طلاب استعدادی خدادادی در بیان مطلب و تبلیغ دارند، اما بسیار افرادی هم هستند که با تمرین و ممارست توانسته اند به سطوح عالی تبلیغ برسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017، ابراز کرد: مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام و بشریت بوده و هست، اما باید از این نامگذاری استفاده کرده و مطالبات فرهنگی خود را پیگیری کنیم.

آیت الله حسینی خراسانی در پایان عنوان کرد: امروز و به برکت انقلاب اسلامی ایران، حوزه های علمیه در عرصه های تحقیق، پژوهش، تبلیغ، عمق بخشیدن، به روز آوری و کارآمدی فعالیت ها و هم چنین توجه به رویکردهای اجتماعی پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal