حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 استفاده از آیات قرآن در منبر؛ مرهمی بر زخم مهجوریت قرآن
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مهجوریت قرآن در میان مسلمانان، عنوان کرد: سؤالات مردم را تا حد امکان با استناد به آیات قرآن پاسخ دهیم.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت الاسلام و المسلمین رستمی در دویست و هشتمین کارگاه نقد عالمانه منبر ضمن ابراز تأسف از مهجوریت قرآن در جامعه و حتی در منبرهای طلاب حوزه علمیه، عنوان کرد: درست است که آن چه در منبر گفته می شود مبتنی بر آیات قرآن است، اما باید آیه مربوطه را قرائت و چند نکته تفسیری کوتاه نیز بیان کرد؛ نورانیت قرآن بر جلسه و مخاطب اثر ویژه ای دارد.

وی افزود: امام رضا بسیاری از سؤالات مردم را با استناد به قرآن جواب می دادند، بنابراین ما نیز باید استفاده بیشتری از آیات قرآن در پاسخ به مسائل و مشکلات مردم داشته باشیم؛ همین خود قدمی در راه خروج قرآن از مهجوریت است.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: تعالیم حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) آن قدر در دنیای ما اثرگذار بود که یک نویسنده آمریکایی ایشان را در صدر انسان های مؤثر در زندگی بشر، صرفاً با نگاه دنیایی، قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی با اشاره به برخی از الزامات وعظ و خطابه از جمله تسلط بر محتوا، آراستگی ظاهری، رعایت فراز و فرود صدا وتقسیم نگاه و با تأکید بر این که منبری باید تاریخ شناس خوبی باشد، گفت: در منبر باید از بحث های شعاری و احساسی پرهیز کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دانش و اطلاعات مردم نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است و بر این اساس نباید سطح منبر را به بهانه فهم مخاطب پایین بیاوریم.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: منبر خوب منبری است که عوام آن را فهمیده و خواص آن را بپسندند.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی با تأکید بر این که عبارات در منبر باید کاملاً دقیق بیان شوند، گفت: گاهی اشتباه در بیان یک عبارت، کل منبر را زیر سؤال می برد و مخاطب دیگر به حرف های ما توجه نمی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نقل تاریخ باید کاملاً دقیق بود و بر اساس منبع معتبر سخن گفت تا بهانه ای به دست مخالفان ندهیم.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal