حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدرّس و منتقد سینما تبیین کرد:
 قهرمانان معمولی و بی مأوا در دل دنیای صنعتی
امیر پوریا عنوان کرد: قهرمانان فیلم های برادران کوئن به معنای شخصیت اول فیلم هایشان، از فرط معمولی بودن به نظر عجیب و غریب می آیند.

 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، امیر پوریا در نشست تخصصی «سینما اخلاق» ویژه بررسی آثار سینمایی برادران کوئن که به همت اداره هنر ورسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در پردیس سینمایی هویزه برگزار شد، گفت: علاوه بر جنبه تقویمی، احساس معاصر بودن به لحاظ فیلمسازی در درک هم عصر بودن با کارگردان ها نیز دخیل است و باید شاخصه هایی از جهان و هنر عصر ما در کارگردان و اثر او وجود داشته باشد تا بتوانیم او را هم عصر خود بدانیم.

وی با تأکید بر این که بیشتر فیلم های برادران کوئن از دوگانگی لحن برخوردارند، اظهار کرد: در فیلم های برادران کوئن آنچه تأسف انگیز به نظر می رسد، مضحک هم هست؛ هم چنین آن چه به طور معمول هراس آور است، با دید شوخی نیز به آن نگاه شده است. بر این اساس برادران کوئن نماینده ای از دورانی هستند که ما در آن به سر می بریم، زیرا نگاه تک بعدی سنتی به موضوعات مختلف جای خود را به نگاه ترکیبی داده است.

این مدرّس و منتقد سینما با اشاره به ابعاد مختلف زندگی در دوران پست مدرن، خاطرنشان کرد: قهرمانان فیلم های برادران کوئن به معنای شخصیت اول فیلم هایشان، از فرط معمولی بودن به نظر عجیب و غریب می آیند.

پوریا تصریح کرد: عبارتی که به عنوان شاه پیرنگ در فیلم های برادران کوئن به آن پرداخته می شود گاهی به یک گزاره اخلاقی عظیم تر از شاه پیرنگ تبدیل می شود و انگار گاهی می خواهند پیشنهادی برای نگاه به دنیا بدهند که حتی نظام اخلاقی قضاوت در مفهوم کلاسیک تر در آن لحاظ و درعین حال از آن گذر شده است.

وی ضمن بررسی ابعاد مختلف مسئله خودآگاهی در هنر پست مدرن، افزود: برادران کوئن به طور مداوم قهرمان ها را رصد می کنند و می خواهند جلوه های نبود قهرمان در عصر حاضر را تصویر کنند.

این مدرّس و منتقد سینما ادامه داد: نمایش چنین تصویری از قهرمانان سینمایی نشان می دهد آن ها آن قدر گذشته سینما را خوب درک کرده و فهمیده اند که هرگز فکر نمی کنند تحول عظیمی در سینما بوجود بیاورند.

پوریا در پایان سخنان خود اظهار کرد: اولین راه نشان دادن نبود قهرمان در عصر حاضر، نمایش انسان هایی بدون توانایی، درک و عمق جهان بینی است، در حالی که برادران کوئن انسان ها را قربانی دوره هایی هم چون بحران های فلسفی و بی مأوا شدن آدمی در دل صنعتی شدن جوامع می بینند که دور شدن از رستگاری کمتر متوجه آن هاست.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal