حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 استمرار در نوشتن؛ لازمه مهارت نویسندگی
مدیر مسئول گروه فرهنگی هنری «طعم نقد» تأکید کرد: بدست آوردن مهارت داستان نویسی احتیاج به استمرار و تمرین دارد و نمی توان بدون نوشتن مستمر به سطح قابل قبولی از مهارت نویسندگی دست یافت.

 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، رضا وحید در اولین جلسه دوره آموزشی داستان نویسی که شب گذشته در مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی شعبه مشهد برگزار شد،عنوان کرد: اصول داستانی به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می شوند که شخصیت، راوی، زمان و مکان جزو اصول و بلندی و کوتاهی متن از جمله فروعات داستان هستند؛ فروعات داستانی با توجه به ویژگی های اصول داستانی تغییر می کنند.

وی افزود: در داستان همیشه ماضی می نویسیم و نوشتن حال و مضارع مربوط به فیلمنامه نویسی است.

مدیر مسئول گروه فرهنگی هنری «طعم نقد» نثر داستانی را به دو دسته محاوره ای و ادبی قابل تقسیم بندی دانست و افزود: در نثر یا زبان محاوره ای هم کلمات شکسته می شود و هم جای فعل و فاعل تغییر پیدا کرده و قواعد دستوری رعایت نمی شود.

وحید اظهار کرد: در نثرهای داستانی کلمات شکسته نمی شوند، اما گاهی جای آن ها تغییر پیدا می کند.

وی نثر داستانی کتاب های رضا امیرخانی و سید مهدی شجاعی را قابل اعتنا دانست و گفت: افرادی که می خواهند قلم و نثر روانی داشته باشند، برای ارتقاء سطح نویسندگی و آشنایی با ضوابط و معیارهای آن باید کتاب های داستانی زیادی بخوانند تا این ضوابط در آن ها ملکه شود.

مدیر مسئول گروه فرهنگی هنری «طعم نقد»  با اشاره به اهمیت آشنایی نویسنده با اصول ویرایش متن، ابراز کرد: ویرایش متن مانند تدوینگری در ساخت آثار سینمایی است و نویسنده باید آگاهانه، هدفمند و با سلیقه قسمت های مختلف متن را به هم متصل کند.

وحید خاطرنشان کرد: دیالوگ شخصیت های داستان را می توان شکسته یا ادبی نوشت و این تا حدود زیادی بستگی به شخصیت پردازی ما دارد.

بدست آوردن مهارت داستان نویسی مانند رانندگی احتیاج به استمرار و تمرین دارد و نمی توان بدون نوشتن مستمر به سطح قابل قبولی از مهارت نویسندگی دست یافت.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal