حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 اخلاص؛ رمز موفقیت تبلیغ است
استاد حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: هر قلم، ذهن، دست و زبانی که برای خدا و با اخلاص به تبلیغ دین بپردازد، قلم، ذهن، دست و زبان خدا خواهد بود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت الاسلام و المسلمین دیانی در دویست و یازدهمین کارگاه نقد عالمانه منبر که به همت اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مدرسه امام محمد باقر (علیه السلام) برگزار شد توکل بر خدا و شناخت جایگاه تبلیغ در دین مبین اسلام را مهم ترین مؤلفه های تبلیغ موفق خواند و گفت: استمداد گرفتن از خداوند و اهل بیت (علیهم السلام) نقشی اساسی در موفقیت مبلّغ دارد.

وی اضافه کرد: هر قلم، ذهن، دست و زبانی که برای خدا و با اخلاص به تبلیغ دین بپردازد، قلم، ذهن، دست و زبان خدا خواهد بود.

استاد حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت «مَن تَعَلَّمَ للّه‏ِِ وعَمِلَ للّه‏ِِ وعَلَّمَ للّه‏ِِ دُعِيَ في مَلَكوتِ السَّماواتِ عَظيما، فقيلَ: تَعَلَّمَ للّه‏ِِ، وعَمِلَ للّه‏ِِ، وعَلَّمَ للّه‏ِِ!» (امالی طوسی؛ ص 168 ، ح 280)، عنوان کرد: تمام تلاش و همت مبلّغ باید در جهت کسب رضای الهی قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین دیانی خطاب به طلاب حوزه علمیه تأکید کرد: هیچگاه به خاطر مسائل مالی و یا سختی های خاص تبلیغ، این امر مقدس را رها نکنید و خود را از برکات خاص آن محروم ننمائید.

وی افزود: عدم رعایت زمان مقرّر در سخنرانی و منبر آثار سوء زیادی دارد و رعایت دقیق آن می تواند صداقت فرد را به مخاطب اثبات کند.

تولیت مدرسه علميه امام محمد باقر (علیه السلام) مدرسه دلسوز بودن و نگاه کریمانه به مردم و مخاطب داشتن را از دیگر ویژگی های اساسی مبلّغین موفق دانست و نسبت به اهمیت تبلیغ در مناطق محروم هشدار داد.

حجت الاسلام و المسلمین دیانی ادامه داد: برخی از مردم نسبت به احکام اولیه دین از جمله وضو، نماز، خمس، روزه و برخی از حلال و حرام ها آگاهی کافی ندارند و این وظیفه طلاب حوزه علمیه است که با سلیقه و بیان خوب، احکام دینی را در جامعه رواج دهند.

وی ضمن انتقاد از بیان خطبه های طولانی در آغاز منبر، اظهار کرد: به جای خطبه طولانی می توان حمد و سوره را قرائت کرد یا ذکرهای واجب نماز را گفت و استمرار این امر توسط منبری ها می تواند موجب ارتقاء سطح قرائت مردم شود.

تولیت مدرسه علميه امام محمد باقر (علیه السلام) با اشاره به اهمیت انجام فعالیت های تبلیغی گسترده برای نوجوانان و جوانان، عنوان کرد: یکی از مهم ترین ویژگی های افراد کم سن و سال، قدرت یادگیری و ذهن فعال آن هاست و این نوعی سرمایه گذاری برای آینده کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین دیانی تصریح کرد: احترام گذاشتن به مردم باعث می شود منبر و تبلیغ دینی ما اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی در این کارگاه تبلیغی هم چنین بر ضرورت رعایت حرمت خانواده های شهیدان، پیش قدم شدن طلاب و مبلّغان در امور و فعالیت های خیر و عام المنفعه، عدم تقلید در منبر و رعایت بایستگی های ظاهری تأکید کرد.

 

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal