حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
یک کارشناس ادیان و مذاهب عنوان کرد:
 جنگ نرم به سمت مسائل اجتماعی کشیده شده است
امروز هجمه فعالیت های ضدشیعی و ضدنظام وهابیت و گروه های معاند به گونه ای حساب شده به سمت مسائل اجتماعی سوق داده می شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، مصطفی جوادی نسب در نشست تخصصی «شگردهای تبلیغی وهابیت در فضای رسانه ای» با اشاره به وضعیت حاشیه شهر مشهد، عنوان کرد: روحانیون اعزامی به مناطق حاشیه شهر باید به روز ترین و آگاه ترین مبلّغان حوزه علمیه باشند و از آخرین تحولات، جریان ها و بازی های رسانه ای دشمنان اسلام و نظام آگاهی داشته باشند.

وی افزود: اگر مبلّغان اطلاعات کافی برای پاسخگویی به نیازها و شبهات روز مردم را نداشته باشند، دیگر به عنوان مرجع شناخته نخواهند شد و همین مسئله منجر به رجوع مردم به افرادی غیر از روحانیون و انزوای حوزه علمیه خواهد شد.

این کارشناس ادیان و مذاهب با بیان این که با اندک تأمل و تحقیق می توان بسیاری از تهاجمات گروه های ضدشیعی در فضای مجازی و رسانه ای را بی ثمر ساخت، ابراز کرد: مبلغان باید با کدهای فعالیت وهابیت در فضای مجازی و عرصه رسانه ای آشنا باشند تا خود ابزاری برای پیشبرد اهداف آن ها نشوند.

جوادی نسب ضمن تشریح تفاوت میان سؤال و شبهه، گفت: شبهه یکی از ابزارهای قدیمی دشمنان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) بوده است که از طریق خلط حرف های درست و انحرافات فکری و اعتقادی ایجاد می شود و مخاطب را دچار پارادوکس می کند.

وی با تأکید بر این که روحانیون فعال در حاشیه شهر باید انقلابی و معتقد به نظام جمهوری اسلامی باشند، عنوان کرد: درگیر شدن در مسائل سیاسی به معنای انقلابی بودن نیست.

این کارشناس فضای مجازی اضافه کرد: ارتباط جریان ضدانقلاب با وهابیت از دیرباز وجود داشته و هر روز جدی تر می شود؛ این ارتباط را به وضوح و از طریق رصد برنامه های شبکه های وهابیت در جریان فتنه 88 می توان اثبات کرد.

جوادی نسب بیان کرد: بسیاری از فعالیت های وهابیت در فضای مجازی و عرصه های رسانه ای مختلف هیچ ارتباطی به مسائل اعتقادی ندارد و آن ها سعی دارند با فعالیت های غیرمستقیم، نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

وی با بیان این که روشنگری های مبلّغان اصلی ترین راه برای تغییر موضع و دیدگاه های اشتباه مردم است، گفت: امروز بسیاری از شبهاتی که در میان مردم مطرح می شود، تولید شده شبکه های ماهواره ای وهابیت است و ما در این رابطه نباید فقط حالت انفعالی داشته باشیم.

این کارشناس ادیان و مذاهب افزود: عربستان سعودی خود یکی از بزرگ ترین ناقضان حقوق زنان است و بسیاری از حقوق اولیه را از زنان سلب کرده است، اما آن ها سعی دارند با بازی ها و گاهی دروغ های رسانه ای، ایران را کشوری پر از خفقان معرفی کنند.

جوادی نسب با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت و گستردگی جنگ نرم و ضعف فعالیت های رسانه ای طلاب و مبلّغان، گفت: امروز هجمه فعالیت های ضدشیعی و ضدنظام وهابیت و گروه های معاند به گونه ای حساب شده به سمت مسائل اجتماعی سوق داده می شود.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal