حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ جمعه ۳۱ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 فرصتی برای وحدت و برادری- بخش دوم
گزارشی از فعالیت های اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد و شهرستان های تلفیقی در سال جاری.

 
 
 
 
 
 
 
 

شهرستان خواف

- برگزاری نشست علمی وحدتی: علمای شیعه و مولوی های اهل سنت شهرستان خواف در آذرماه سال جاری در دفتر امام جمعه این شهرستان گردهم آمدند و نقش علما در وحدت بین مذاهب و اقوام مختلف، راهکارهای تقویت وحدت و راهکارهای مقابله با هنجارشکنان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

- برگزاری کارگاه آموزشی «مرزبانی از مکتب اهل بیت و آشنایی با فرق و مذاهب»: این کارگاه با حضور 50 نفر از معلمین و روحانیون شهرستان خواف در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

- برگزاری دوره مرزبانی از مکتب اهل بیت (علیهم السلام): این دوره آموزشی در بهمن ماه امسال و در قالب «نقد وهابیت» با شرکت 45 نفر از افراد تاثیرگذار اعم از ائمه جماعات مساجد، معلمین دینی و پرورشی آموزش و پرورش، فرماندهان پایگاه های بسیج و مسئولین کانون های فرهنگی مساجد با حضور حجت الاسلام ابراهیمی آبشور برگزار شد.

شهرستان تایباد

- برگزاری نشست علمی وحدتی: در بهمن ماه سال جاری تعدادی از علمای شیعه و مولوی های سرشناس اهل تسنن شهرستان تایباد در محل دفتر امام جمعه این شهرستان گردهم آمدند و راه های تقویت وحدت و نقش علماء در تحقق این مهم را مورد هم اندیشی، بحث و بررسی قرار دادند. در این نشست صمیمانه نقش دشمنان اسلام در ایجاد تفرقه میان امت اسلامی و نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در خنثی سازی توطئه های سران استکبار مورد اتفاق بود.

- برگزاری دوره «مرزبانی از مکتب اهل بیت (علیهم السلام)»: این دوره آموزشی در دی ماه سال جاری و در قالب تشریح و نقد عقاید وهابیت با شرکت 34 نفر از ائمه جماعات مساجد، فرماندهان پایگاه های بسیج و مسئولین کانون های فرهنگی مساجد با حضور حجت الاسلام مرادی، از اعضای هیئت علمی اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

شهرستان سرخس

- برگزاری نشست علمی وحدتی: بهمن ماه امسال نشستی در دفتر امام جمعه شهرستان سرخس با حضور جمعی از علمای شیعه و سنی این شهرستان برگزار شد که هدف آن ایجاد روحیه اخوت اسلامی و تألیف قلوب در پیکره اجتماع بود. حجت‌ الاسلام علیرضا ارژنگ و مولوی احمد پارسا، ائمه ‌جمعه شیعه و اهل سنت سرخس و حجت‌الاسلام ابراهیم معادی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی در این مراسم به نقش علما و خواص جهان اسلام در غفلت زدایی از مسلمانان تأکید کردند.

- برگزاری دوره آموزشی مربانی از مکتب اهل بیت (علیهم السلام): این دوره آموزشی با شرکت طلاب خواهر و برادر، ائمه جماعات مساجد و مدارس آموزش و پرورش برگزار شد.

شهرستان رضویه

- برگزاری نشست علمی وحدتی: بررسی نقش علما در ایجاد وحدت بین مسلمین با استفاده از فرمایشات حضرت امام خمینی (قدس سره) و مقام معظم رهبری موضوع نشستی علمی بود که با حضور علمای شیعه و مولوی های اهل سنت شهرستان رضویه در هفته وحدت و در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

منطقه گلشهر و مهرآباد

- برگزاری نشست علمی وحدتی: علمای شیعه و مولوی های اهل سنت منطقه گلشهر و مهرآباد در ایام هفته وحدت سال جاری در نشستی گردهم آمده و راه های ایجاد وحدت و اتحاد هر چه بیشتر مذاهب اسلامی را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

- برگزاری کارگاه آموزشی نقد فرق: این کارگاه آموزشی با شرکت 34 نفر و با هدف شناساندن عقاید و فعالیت های تبلیغی فرقه موهوم یمانی در مسجد علی ابن ابی طالب (علیه السلام) این منطقه برگزار شد.

- برگزاری دومین کارگاه آموزشی نقد فرق: حجت الاسلام پاکدل در کارگاهی که حدود صد نفر از مردم منطقه گلشهر و مهرآباد در آن حضور داشتند به توضیح عقاید و فعالیت های فرقه تصوف پرداخت و آن ها را مورد نقد و بررسی قرار داد.

منطقه کشَف و سه راه فردوسی

دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این منطقه نیز سه نشست تخصصی با موضوعات نقد فرق اسلامی، نقد تخصصی فرقه وهابیت و نقد تخصصی یمانی را با هدف مرزبانی از مکتب اهل بیت (علیهم السلام) برگزار کرد که بیش از صد نفر از افراد تاثیر گذار منطقه اعم از ائمه جماعات مساجد، فرماندهان پایگاه های بسیج و مسئولین کانون های فرهنگی مساجد، مخاطب آن بودند.

منطقه شهید سرائی

برگزاری کارگاه آموزشی «مرزبانی از مکتب اهل بیت (علیهم السلام)» با شرکت 35 نفر از ائمه جماعات منطقه شهید سرائی در مسجد امام حسین (علیه السلام) خیابان محراب، اولین فعالیت دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سال جاری در این منطقه بود. برگزاری این کارگاه که با استقبال خوب ائمه جماعات منطقه مواجه شد، درخواست های مکرر برای برگزاری جلسات مشابه را به دنبال داشت که باعث شد چهار نشست و کارگاه دیگر با موضوعاتی چون بررسی و نقد و تحلیل فرقه تصوف و فرقه یمانی در این منطقه برگزار شود.

اداره کل تبلیغات استان

- با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی نقد فرق با محوریت نقد وهابیت در محل اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان برگزار شد و تعداد 60 نفر از ائمه جماعات مستقر در روستاهای شهرستان های خراسان رضوی در این کارگاه تحت آموزش حجت الاسلام مردانی قرار گرفتند.

مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) مشهد

- برگزاری کارگاه آموزشی نقد فرق: این کارگاه 2 ساعته با موضوع نقد فرقه ضاله وهابیت و با شرکت 110 طلبه جوان پایه های چهار تا شش مدرسه علمیه امام باقر (علیه السلام) مشهد مقدس برگزار شد.

بخش اول این گزارش را در لینک زیر ببینید.

فرصتی برای وحدت و برادری- بخش اول

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal