حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 همسرداری و تربیت فرزند بالاترین هنر زنان مؤمن است
عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران عنوان کرد: برخی گمان می کنند که دایره تأثیرگذاری زن در خانه محدود شده است در حالی که وقتی مرد خانه در جمع خانواده آرامش داشته باشد، این آرامش به محل کار و جامعه نیز منتقل می شود.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، دکتر غروی نائینی در نهمین همایش کوثر هدایت با عنوان «تجلی توحید در فرهنگ فاطمی» که صبح امروز و به همت اداره امور مبلغان خواهر اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد در پاسخ به این سوال که آیا حضرت فاطمه (سلام الله علیها) که قرن ها پیش از ما می زیسته اند، می توانند الگویی برای زنان امروز باشند، گفت: با توجه به جاودانگی قرآن و کارآیی اصول آن تا پایان عمر بشر، هم چنین با توجه به آیه « لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ...» و آیه مباهله، می توان تصریح کرد که حضرت زهرا (سلام الله علیها) می تواند الگوی زنان در تمامی ادوار تاریخی باشد.

وی افزود: فرمایشات پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و امیرالمؤمنین (علیه السلام) که سندهای معتبر تاریخی دارند، بهترین گواه بر خدامحوری و توحید محوری حضرت زهرا (سلام الله علیها) می باشند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران با اشاره به برخی از بخشش های ایشان در طول عمر کوتاهشان، ابراز کرد: داستان هایی که در مورد انفاق حضرت زهرا (سلام الله علیها) نقل می شود، به خوبی می تواند باور توحیدی ایشان را نمایان سازد.

غروی نائینی با بیان این که عبادت امری فطری است، عنوان کرد: انسان برای آرامش و تعالی نیاز به عبادت و خلوت با معبود دارد و بر این اساس تورم پای حضرت زهرا (سلام الله علیها) در سنین جوانی نشان از درجه بالای عبودیت و تعالی ایشان دارد.

وی با اشاره به آیه «قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ» (آل عمران/ 31)، گفت: وقتی انسان کسی را دوست دارد نهایت تلاش خود را برای بدست آوردن رضایت او به کار می گیرد و افکار، اعمال و گفتار خود را مطابق خواست او جهت می دهد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران ادامه داد: گزارشات تاریخی از جمله رعایت حجاب در برابر نابینا و نحوه رفتن حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مسجد برای بازپس گیری حقشان در مورد فدک، نشان می دهد که ایشان الگویی برای حجاب و عفاف در جامعه اسلامی هستند.

غروی نائینی با اشاره به تهاجمات گسترده فرهنگی و رسانه ای علیه زنان و دختران مسلمان اظهار کرد: دشمن با تمام توان و با بهره گیری از تمام ابزارها و تکنیک های رسانه ای سعی دارد اراده زنان و دختران مسلمان در مورد حجاب و عفت را سست و از این طریق نهاد خانواده را دچار از هم گسیختگی و فروپاشی کند.

وی هم چنین حضرت زهرا (سلام الله علیها) را اسوه صبر و تحمل در برابر تنگدستی ها معرفی کرد و ابراز داشت: روزی مردم به دست خداوند تقدیر می شود و همین وسیله امتحان و آزمایش است؛ بسیاری از مشکلات امروز جامعه ناشی از ناشکری ها، اسراف ها و گناهان خود ماست.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران زن را عامل اصلی برقراری آرامش در خانه دانست و با بیان این که همسرداری، خانه داری و تربیت فرزند بالاترین هنر زنان مؤمن است، خاطرنشان کرد: برخی گمان می کنند که دایره تأثیرگذاری زن در خانه محدود شده است در حالی که وقتی مرد خانه در جمع خانواده آرامش داشته باشد، این آرامش به محل کار و جامعه نیز منتقل می شود.

غروی نائینی در پایان تأکید کرد: حضور در فعالیت های اجتماعی در کنار عمل به وظیفه های سنگینی چون همسرداری و تربیت فرزند، امر محالی نیست و می توان با الگوگیری از حضرت زهرا (سلام الله علیها) و برنامه ریزی صحیح این دو را به شکل مطلوب محقق ساخت.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal