حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در دوره آموزشی «خانواده» مطرح شد:
 علت پناه بردن به فضای مجازی، وجود خلأ در دنیای واقعی است
والدین باید الگوی صحیح فرزندان در سبک زندگی و مدیریت زمان و فعالیت ها باشند تا خلأهای ناشی از برآورده نشدن نیازها در زندگی فرزندان به حداقل برسد.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، مینا دادگستر مقدم، کارشناس مسائل رسانه و خانواده در ادامه دوره آموزشی «خانواده»، ویژه مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با تأکید بر این که والدین باید الگوی صحیح فرزندان در سبک زندگی و مدیریت زمان و فعالیت ها باشند، ابراز کرد: هر کسی که به رسانه ای از رسانه های جدید پناه می برد، به این معناست که در زندگی واقعی خود خلأ دارد و خلأها از برآورده نشدن نیازها بوجود می آیند.

وی ارزان بودن، در دسترس بودن، راحتی حمل و نقل، چندرسانه ای بودن، قابلیت تصویربرداری، ضبط صوت، استفاده از اینترنت و پاسخگویی به بسیاری از نیازهای فرد از طریق نرم افزارهای جانبی را از ویژگی های گوشی های همراه پیشرفته برشمرد و گفت: بیشترین آسیبی که از رسانه های جدید به خانواده ها می رسد از طریق گوشی های تلفن همراه است.

نوجوان عزت نفس و حس مسئولیت می خواهد

این کارشناس مسائل خانواده با بیان این که نوجوان ها احتیاج به عزت نفس، توجه و حس مسئولیت دارند، گفت: متأسفانه نوجوان ها در خانواده های خود این مسائل را به طور ناکارآمد تجربه می کنند و همین دلیل عمده گرایش آن ها به فضای مجازی و بازی های آن لاین است.

دادگستر مقدم اضافه کرد: دنیای مجازی دنیای دوم انسان ها شده است و آن ها واقعاً در آن زندگی می کنند و البته این فضا گاهی از دنیای اولشان پررنگ تر جلوه می کند.

روش های سلبی بی فایده است

وی با اشاره به تغییر ذائقه ها و رفتارهای نسل های جدید، ابراز کرد: روش های سلبی برای جلوگیری از ورود کودکان و نوجوانان به فضای مجازی و شرکت در بازی های آن لاین به هیچ عنوان جواب نمی دهد، بلکه باید جایگزین های مناسبی را برای عدم اعتیاد نوجوانان به فضای مجازی در طول یک برنامه بلندمدت به کار بگیریم.

استاد دوره آموزشی «خانواده» ادامه داد: فراهم آوردن برنامه های جانبی جذاب برای نوجوانان یکی از راه هایی است که به وسیله آن می توان مقدمات دور شدن آن ها از فضای مجازی را ایجاد کرد.

تأکید بر مستندات عذاب الهی؛ عاملی برای موفقیت سیاه نمایی های دشمن

دادگستر مقدم در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: یکی از مشکلات اساسی والدین روزگار ما عدم توانایی انتقال آموزه های دینی به نسل های بعدی است؛ از طرفی انتقال سطحی آموزه های دینی توسط برخی از خانواده های متدیّن نیز در جلوگیری از گرایش فرزندان این خانواده ها به مسائل غیراخلاقی فضای مجازی نیز کم اثر بوده است.

وی افزود: متأسفانه مبلّغین و والدین برای تحریک نسل های جدید به انجام آموزه های دینی از مستندات مربوط به عذاب الهی استفاده می کنند و این باعث شده است سیاه نمایی های دشمن برای خشن جلوه دادن اسلام و قیام حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) تا حدی نتیجه بخش باشد.

این کارشناس مسائل خانواده در پایان با اشاره به گسترش تبلیغات مسیحیت در شهرهای مذهبی ایران و با بیان این که انسان ها فطرتاً به دنبال انتخاب یک دین، آئین و راهنما هستند، اظهار کرد: باید از رفتارهایی که نوجوانان و جوانان را دین گریز و دین ستیز بار می آورد به شدت پرهیز کنیم.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal