حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 ولایت فقیه عالی ترین نوع دموکراسی است
عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: عده ای برای بی سرپرست ماندن بچه های یتیم دل می سوزانند و نگران هستند، اما همزمان مُنکر ولایت فقیه شده و رای به بی سرپرست ماندن یک کشور می دهند.

 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، آیت الله محمدهادی عبدخدایی صبح امروز در دویست و سیزدهمین کارگاه نقد عالمانه منبر که به همت اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مدرسه علمیه جعفریه مشهد برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران و مطرح شدن نظریه ولایت فقیه، منجر به تشکیل باشکوه ترین نظام حکومتی و عالی ترین نوع دموکراسی در دنیا شد.

وی با اشاره به کارکردهای مختلف سیستم حکومتی مبتنی بر ولایت فقیه، اظهار کرد: عده ای برای بی سرپرست ماندن بچه های یتیم دل می سوزانند و نگران هستند، اما همزمان مُنکر ولایت فقیه شده و رای به بی سرپرست ماندن یک کشور می دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: متأسفانه گاهی معروف به واسطه عوارض جانبی مورد غفلت واقع شده و گاهی مُنکر نیز به همین دلیل در جامعه معمولی و متداول می شود.

آیت الله عبدخدایی با اشاره به آیه «مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا» (احزاب/ 23)، گفت: امام خمینی(ره) با توکل به خدا، تأسی به سیره معصومین و تکیه بر نیروی ایمان توانست حکومتی مبتنی بر اصول دینی بنا کند.

روحانیت باید خط دهنده اصلی جامعه باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فواید سرشار جلسات نقد منبر، ابراز کرد: جلسات نقد منبر نباید به رد کردن و اشکال گرفتن محدود شود، بلکه باید جنبه های اثباتی و مثبت منبر نیز مد نظر قرار بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: درست است که استفاده از ابزارها و روش های مختلف در تبلیغ برای جلب توجه مخاطب سودبخش است، اما باید حدّ و حدود و شأن تبلیغ دین را رعایت کرد و مراقب بود که بهره گیری از این روش ها باعث سردرگمی مخاطب نشود.

آیت الله عبدخدایی برقراری ارتباط با مستمع را یکی از مهم ترین ارکان موفقیت در تبلیغ و منبر دانست و تصریح کرد: اخلاص مبلّغ و آشنایی او با انواع روش های برخورد با مخاطب می تواند منجربه نفوذ وی تا عمق وجود مخاطب شود و در نتیجه تبلیغ را به سطح قابل قبولی از اثربخشی برساند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ماه رجب و توصیه به بهره بردن از دعاها و اعمال وارده در شب و روز آن، اظهار داشت: دعاهای ما سرشار از معارف و مبانی اعتقادی و فکری است و مبلغین می توانند محتوای این دعاها را دستاویزی برای انتقال مبانی اعتقادی به مردم و علی الخصوص نسل جوان قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ایام ولادت امیرالمؤمنین (علیه السلام) و ضرورت برپایی جشن ها و مراسمات مختلف در شادی اهل بیت (علیهم السلام)، گفت: تبلیغ ولایت اهل بیت (علیهم السلام) نباید مانع از پرداختن به دیگر مسائل اعتقادی از جمله توحید شود.

آیت الله عبدخدایی با تأکید بر این که روحانیت باید خط دهنده اصلی در مسائل اعتقادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر مسائل باشد، ابراز کرد: عده ای به بهانه جوان پسند بودن، از ریتم ها و شیوه های بیان غیرمتعارف در مدح اهل بیت (علیهم السلام) استفاده می کنند در حالی که مدح ایشان باید ریتم و وزانت خاص خود را داشته باشد.

تاريخ: ۱۳۹۶/۱/۲۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal