حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره آموزش های کاربردی برگزار می کند:
 کارگاه تفسیر موضوعی «خانواده در قرآن»
اداره آموزش های کاربردی اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در آستانه ماه مبارک رمضان کارگاهی تفسیری با موضوع «خانواده در قرآن» برگزار می کند.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت الاسلام محمدمهدی غفوری طلب، رئیس اداره آموزش های کاربردی اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این رابطه عنوان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و بهار آن است و شایسته است که مبلغان دینی اولویت تبلیغی اصلی خود در ماه رمضان را موضوعات قرآنی قرار دهند.

وی با بیان این که خانواده یکی از مهم ترین مسائل جامعه ما در عصر و زمانه حاضر است و در آیات و روایات نیز توصیه های بسیاری به حفظ آن و تلاش برای جلوگیری از بروز بحران ها و آسیب های گوناگون در آن شده است، افزود: بر این اساس اداره آموزش های کاربردی با دعوت از اساتید خبره، سلسله جلساتی با عنوان کارگاه تفسیر موضوعی «خانواده در قرآن» را جهت دانش افزایی و مهارت افزایی مبلغان اعزامی در ماه رمضان تدارک دیده است.

حجت الاسلام غفوری طلب اضافه کرد: این کارگاه آموزشی ساعت 15 روزهای شنبه و دوشنبه در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود و تا پایان شعبان المعظم ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره آموزش های کاربردی اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: در این کارگاه موضوعاتی چون آشنایی قبل از ازدواج، راهکارهای و عوامل تحکیم خانواده و آسیب های خانواده با تکیه بر آیات قرآن مورد نقد و نظر قرار می گیرد.

وی در پایان اصولی چون محبت، مغفرت، امانتداری، معاشرت به معروف و داوری و حکمیت را از مهم ترین موضوعات مطرح شده در قرآن کریم پیرامون موضوع خانواده و استحکام ان برشمرد و تصریح کرد: هر چند در آیات و روایات، اصول محکمی برای حفظ و تقویت بنیان خانواده مطرح و تبیین شده است اما به دلایل گوناگون، کانون گرم خانواده ها در عصر حاضر دچار بحران و آسیب های فراوانی شده است و همین امر، ضرورت بیان موضوعات خانوادگی در مناسبت های تبلیغی را روشن می سازد.

 
تاريخ: ۱۳۹۶/۲/۱۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal