حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 ضرورت ترویج فرهنگ روزه داری
حجت الاسلام فرحزاد بر ضرورت ترویج فرهنگ روزه‌داری در جامعه تأکید کرد و گفت: مناسب است که از سوی مبلغان دینی فرهنگ روزه‌ داری، پرهیز از کسب حرام و دروغ‌ گویی در کشور ترویج شود حجت الاسلام فرحزاد با بیان این که ترک و انجام ندادن گناه بهتر از توبه است، گفت ....

حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد، استاد اخلاق حوزه علمیه قم، خطاب به مبلغان دینی و در  تبیین وصیت‌‌های امام علی(ع) در زمان شهادت  گفت: امیرمؤمنان اطرافیان خویش را به رعایت تقوای و نظم در کارها سفارش کرده است.

حجت الاسلام فرحزاد با بیان این که ترک و انجام ندادن گناه بهتر از توبه است، گفت: شیطان همواره از راه‌های و شیوه های خودمان و از طریق دوستان ما برای گمراهی ما استفاده می‌کند و برخی از اوقات فرد به وسیله دوستان بیش از دشمنان در معرض و زمینه گناه قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که متأسفانه برخی گناهان خویش را توجیه و عادی جلوه می‌دهند، ابراز کرد: دلیل تراشی برای گناه، عملی بدتر از خود گناه است، توجیه گناه نوعی فریب دادن و اغفال خود و مردم است.

حجت الاسلام فرحزاد بر ضرورت پرهیز از کسب حرام تأکید و بیان کرد: در روایتی از ائمه اطهار(ع) آمده است زمانی که لقمه حرام جزء بدن انسان می‌شود، تمام فرشته‌ها و آسمان این شخص را لعنت می‌کنند و دعای این فرد هیچ زمانی مستجاب نمی‌شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه بیان کرد: در احوال شیخ عبدالکریم حائری، مؤسس حوزه علمیه قم آمده است که زمانی که ایشان مال و غذای حرام را مشاهده می‌کرد، حالت تهوع پیدا می‌کرد.

حجت الاسلام فرحزاد در بخش دیگر از سخنانش با بیان این که روزه برای تمام ادیان الهی بوده است، بیان کرد: امساک و روزه داری در ماه رمضان زمینه‌ای برای خودسازی و رسیدن به تقوای الهی است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم اظهار کرد: امساک و پرهیز از خوردن و آشامیدن در ماه رمضان می تواند زمینه‌های برای پرهیز گناهان و خویشتن‌داری را فراهم کند و در ماه رمضان چشم و گوش انسان نیز از گناهان پرهیز کند.

حجت الاسلام فرحزاد بر ضرورت ترویج فرهنگ روزه‌داری در جامعه تأکید کرد و گفت: مناسب است که از سوی مبلغان دینی فرهنگ روزه‌داری، پرهیز از کسب حرام، دروغ‌گویی در کشور ترویج شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم ابراز کرد: در روایات ائمه اطهار(ع) آمده است که روزه سپری میان مؤمنان و آتش جهنم است و خواب و نفش کشیدن روزه‌‌دار تا زمانی که گناه نکرده باشد عبادت محسوب می‌شود.

وی با بیان این که انسان با پرهیز از گناهان و رعایت تقوا می‌تواند مقام‌های والای الهی را کسب کند، گفت: کربلایی کاظم سواد خواندن و نوشتن نداشت، اما قرآن را حفظ بود و تمام آیات قرآن را از نوشته‌های دیگر تشخیص می‌داد و وی با ترک گناه به این مقام والای الهی رسیده است.

حجت الاسلام فرحزاد ابراز کرد: تمام دانش پژوهان دانشگاه الازهر حافظ قرآن هستند، اما زمانی که کربلایی کاظم به این دانشگاه رفته بود، تمام این دانش پژوهان در حیرت و شگرف بودند و شیخ شلتوت عالم بزرگ سنی گفته است که در حقانیت شیعه همین بس است که خدواند تمام قرآن را بر قلب یک شیعه نازل کرده است.

تاريخ: ۱۳۹۶/۳/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal