حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 جامعه‌شناختی پیاده‌روی اربعین در برگه‌های نشر/قدم‌زدن میان دکان‌های کاغذی/دیالوگ هنر با شیطان
پیاده‌روی اربعین: تأملات جامعه‌شناختی، بیداری اسلامی، امتداد تمدن اسلامی، دکان‌های کاغذی و هنر؛ دیالوگ با فرشته یا شیطان؟ از مهم‌ترین موضوعات کتاب‌های اندیشه‌ای بازار نشر است.

موضوعاتی مانند فهم جوهره اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در عرصه عدالت، پیاده‌روی اربعین: تأملات جامعه‌شناختی، بیداری اسلامی، امتداد تمدن اسلامی، دکان‌های کاغذی و هنر؛ دیالوگ با فرشته یا شیطان؟ سر فصل تازه‌ترین نشر کتاب‌های اندیشه‌ای را به خود اختصاص دادند که در ادامه به گزیده‌ای از این عناوین اشاره می‌شود:

 

*نشر معارف

-کتاب «هنر؛ دیالوگ با فرشته یا شیطان؟»؛ حسین رحیم‌پور ازغدی

این کتاب سه گفتار از رحیم‌پور ازغدی نظریه‌پرداز اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در مجامع هنری و ادبی ایراد کرده است. «هنر؛ دیالوگ با فرشته یا شیطان؟»، «هنر؛ عهد با زیبایی و حقیقت» و «ما و خاستگاه مکتب های ادبی و هنری» عناوین گفتارهای این کتاب است.

*انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)

-کتاب «فهم جوهره اندیشه حضرت آیت الله خامنه‌ای در عرصه عدالت»

به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) تهیه و با همکاری موسسه حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

*انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی

-کتاب «رهیافت بومی سازی علوم سیاسی»؛ ابراهیم برزگر

این کتاب در هشت فصل تنظیم شده است: فصل اول: محلی و جهانی بودن در علم بومی نام دارد. این فصل می کوشد نشان دهد که ذات تولید علم، بومی و محلی است. آنگاه هنگام سرریز شدن و ورود به سرزمین میهمان می تواند قابلیت انطباق و تعمیم داشته باشد و در نتیجه از دانش محلی به جهانی تبدیل شود و به زبان جهانی، در گذشته قرون سه و چهار هجری زبان عربی و اکنون زبان انگلیسی بیان شود و از کاربری محلی به کاربری جهانی ارتقاء منزلت دهد. به این ترتیب در این نوشتار چرخه تولید، انتقال علم در دو وضعیت جهان اسلام و جهان عرب در گذشته و حال در چهار منطقه شناسایی و تجزیه و تحلیل شده است. هدف این فصل ترسیم انتظارات معقول از پروژه بومی سازی به دور از افراط و تفریط است.

 

*نشر آرما

-کتاب «پیاده‌روی اربعین: تأملات جامعه‌شناختی»؛ به‌ کوشش محسن حسام مظاهری

دراین کتاب می‌خوانیم:‌ اگر بخواهیم مشخصه‌های جامعه‌ شیعه در زمانه‌ حاضر را برشمریم، بی‌شک یکی از مشخصه‌ها «فربه بعد مناسکی» آن‌ خواهد بود. در یکی دو دهه‌ اخیر، آیین‌ها و مناسک جدیدی در جامعه‌ شیعه ظهور کرده و با روندی شتابان رشد کرده‌اند که اغلب سابقه‌ای در ادوار پیشین نداشتند یا حداقل به‌ صورت امروزی‌شان آیینی فراگیر محسوب نمی‌شدند. یکی از این آیین‌ها، «پیاده‌روی اربعین» است. آیینی که قدمت آن حدوداً به میانه‌ قرن 13 هجری می‌رسد و تا همین چند سال پیش آیینی مخصوص شیعیان عراق و محدود به ایشان به‌شمار می‌رفت، اما امروزه به یکی از آیین‌های فراگیر شیعیان تبدیل شده است.

 

*انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

-کتاب «قاعده الواحد از دیدگاه متکلمان»؛ محمدحسن قدردان قراملکی

قاعده الواحد از قواعد عقلی و فلسفی است که فلاسفه برای آن ادعای بداهت نموده‌اند؛ اما قاعده فوق در علم کلام با چالش‌های مختلفی مواجه شده است. در این کتاب جایگاه قاعده در علم کلام و دیدگاه‌های موافقان و مخالفان و ادله آنان مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

 

*نشر دانش آموز

-کتاب «بیداری اسلامی، امتداد تمدن اسلامی»؛ احمد یوسف‌پور

در قسمتی از متن کتاب آمده است: نهضت امام خمینی (ره) اوج گرایش‌ اصول‌گرایی اسلامی است که دیگر جنبش‌های اسلامی در سراسر جهان تحت تاثیر موفقیت ایشان در تاسیس جمهوری اسلامی توانا شدند. تفکر و طرح امام خمینی (ره) در واقع تلفیقی از هویت و زندگی در جهان معاصر بود. در حالی که رهبران پیشین بیداری اسلامی چون سید جمال‌الدین اسدآبادی به دنبال توسعه و تجدد بودند و برخی هم به صورت کمرنگی بر هویت تاکید می‌کردند.

*انتشارات کتاب جمکران

-کتاب «دکان‌های کاغذی»؛ علی محمدی هوشیار

نویسنده در این اثر با پیروی از جدیدترین و کاربردی‌ترین روش‌های علمی جریان‌شناسی، به تحلیل لایه‌ای علت‌ها در جریان‌های مدعی مهدویت پرداخته و نمونه متفاوت‌تری از کتاب‌های پیشین و مشابه را به بازار کتاب عرضه کرده است.

تاريخ: ۱۳۹۶/۸/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
عرفان های نوظهور
احکام تخصصی خانواده
ثبت نام جذب و گزینش
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal