حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 دور هم جمع شدن مسلمانان برای ولی خدا یک احترام جهانی ایجاد می‌کند
حجت الاسلام پناهیان گفت:دور هم جمع شدن مسلمانان برای ولی خدا یک احترام جهانی ایجاد می‌کند و معنای این تجمع این است که با ظهور ولی خدا قدرت ده‌ها میلیونی برایشان وجود دارد.
حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با حضور در موکب سیدالشهداء (ع) اوقاف قزوین در نجف اشرف در جمع زائران اربعین حسینی درباره اهمیت این حماسه عظیم گفت: با هجوم داعش به عراق تحلیل گران تجزیه عراق را قطعی می‌دانستند اما حضور شیعیان در حماسه عظیم اربعین بدون اینکه سلاحی در دست داشته باشند، آثار نظامی داشت و عامل شکست داعش در مناطق مختلف عراق شد.

وی افزود: سیاست یکی از نتایج طبیعی اربعین است و محبت به ولی خدا قدرت سیاسی ایجاد می‌کند که این قدرت سیاسی عامل پیروزی شیعه در جهان خواهد شد. گرانترین ثواب معنوی در دین زیارت امام حسین (ع) است و این حجم ثواب حتماً آثار و برکات فراوانی خواهد داشت و حتماً زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) خواهد بود.

پناهیان گفت: دور هم جمع شدن مسلمانان برای ولی خدا یک احترام جهانی ایجاد می‌کند و معنای این تجمع این است که با ظهور ولی خدا قدرت ده‌ها میلیونی برایشان وجود دارد و دارای یک احترام جهانی است.

وی با اشاره به اینکه در اربعین وارد زندگی بزرگی شده‌ایم و تغییر در حالت روحی و معنوی مومنان بی دلیل نیست که باید قدر آن را بدانیم، تصریح کرد: اربعین و حضور گسترده مردم در این پیاده‌روی قدرت عظیمی تولید می‌کند که این قدرت زمینه اصلی شکل‌گیری حکومت جهانی امام زمان (عج) است.

پناهیان خاطرنشان کرد: هر تجمعی قدرت تولید نمی‌کند بلکه عشق سیدالشهداء (ع) عامل قدرت می‌شود حال اگر امام زمانی که زنده است و ولی جهانی ماست ظهور کند، لشگر و یارانش امروز در اربعین ساخته و پرداخته می‌شوند.

وی افزود: امروز عاشقان سیدالشهداء (ع) همه هستی خود را در راه خدمت‌رسانی به زوار امام حسین (ع) گذاشته‌اند و هیچ کس هم آنها را مجبور به کاری نکرده است بلکه با عشق خود پای کار آمده‌اند بنابراین هیچ قانون نظارتی در اینجا نیاز نیست بلکه با عشق و محبت امام حسین(ع) حل می‌شود.

این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به تزویر رسانه‌های غربی در انعکاس پیاده روی اربعین گفت: امروز خبرگزاری‌های دنیا در حال سانسور کردن مراسم اربعین هستند و علت این موضوع تشکیل یک قدرت جهانی پشت این پیاده روی است که باب میل دشمنان اسلام نیست.

پناهیان تاکید کرد: امروز امام حسین (ع) با عشق و محبت دنیا را مدیریت می‌کند و در اربعین شاهدیم بدون قانون و ضابط قانون و نظارت خاصی همه عاشقان حسینی در میدان حضور دارند و در حال خدمت به زوار اربعین هستند.

وی یادآور شد: تکلیف ما در اربعین چیست؟ کمک ما این است که محبتی که سیدالشهداء (ع) و امامان به ما ارزانی داشتند را باید بیشتر کنید و این محبت را گسترش دهیم تا سال به سال جمعیت پیاده روی اربعین افزایش یابد.

تاريخ: ۱۳۹۶/۸/۱۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
عرفان های نوظهور
احکام تخصصی خانواده
ثبت نام جذب و گزینش
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal