حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تهران: ضرورت راه‌اندازی مرکز فعالیت‌های‌ استارت‌آپی در حوزه // استارت‌آپ‌ها کمک می‌کنند فرهنگ به کف جامعه کشیده شود
حجت الاسلام شیخ الاسلامی گفت: فراگیر شدن رویدادهای نوآورانه و استارت‌آپی در وهله اول نیازمند ایجاد مرکزی در حوزه است که مدیریت این فعالیت‌ها اولویت کارش باشد تا این فضا بتواند خودش را پیدا کند.

حجتالاسلام  محمد شیخالاسلامی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تهران در حاشیه نخستین رویداد «نوآوری در علوم و معارف اسلامی» با اشاره به مسأله‌ فعالیت‌های دینی امروز، اظهار کرد: ما در دو زمینه محتوای نوآوری در دین و ساختار محتواهای دینی است ضعف داریم و متأسفانه نتوانستیم در دنیای جدید یک طراحی فکری مناسب داشته باشیم.


وی با بیان اینکه این دو مسأله در چهار مرحله ایده‌پردازی، تولید، تبلیغ و توزیع نیازمند طراحی‌ها نو است، تصریح کرد: طرح های انجام شده مرتبط با سیستم توزیع فعالیت های دینی است در حالی که ما در سیستم تولید محتوا، تبلیغ و اصل ایده مشکل داریم.

نقش استارت‌آپ‌ها در تغییر و اعتلای فرهنگ

حجتالاسلام شیخالاسلامی تغییر و اعتلای فرهنگ را مسأله‌ای مهم عنوان کرد و افزود: پیش از این تصور می‌شد اعتلای فرهنگ مستقیما به دست حاکمیت رخ می‌دهد و ساختارگرایانه است البته صحیح است اما کافی نیست بنابراین ما باید به سمت تغییر فرهنگ برویم زیرا در عصر امروز و در دنیایی که ما زندگی می کنیم حاکمیت عامل تغییر دهنده اصلی و قطعی فرهنگ نیست.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تهران افزود: شبکه‌های مردمی می‌توانند در تغییر فرهنگ به سمت فرهنگ اهل بیت(ع) تأثیرگذار باشند و  استارت‌آپ‌ها کمک می‌کنند فرهنگ به کف جامعه کشیده شود.

وی عنوان کرد: حوزه و طلاب ظرفیت تمام فرآیندهای تولید محتوا و محصول را دارند، اما اقتضای هر کدام ویژگی‌های خودش را دارد ممکن است بخشی در حوزه بیشتر فراهم و بخشی دیگر کمتر فراهم و کار برای حوزویان سخت‌تر باشد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تهران خاطرنشان کرد: بنابراین هر چه از سمت ایده و محتوا به سمت سیستم‌های توزیع می‌رویم، چون از سابقه حوزه کمتر است کار برای حوزویان سخت‌تر می‌شود، واقعیت این است اگر بخواهیم در این مرحله پیشرفت کنیم باید در چهار مرحله ایده‌پردازی، تولید، تبلیغ و توزیع تمرین کنیم تا اثرگذار باشیم.

عدم اقتصادکارآمد برای استارت‌آپ های فرهنگی

وی با اشاره به روند فعالیت تیم‌های ایده‌پرداز شرکت‌کننده در نخستین رویداد نوآوری در علوم و معارف اسلامی بیان کرد: چنین رویدادهایی در پرورش خلاقیت و بالفعل شدن استعدادهای بالقوه اثر بسزایی دارد، اما هنوز فراگیر نشده است، یعنی ما ادبیات این نشست‌ها نداریم و مقداری زمان می‌برد تا بتوانیم این را تبدیل به فرهنگ کنیم البته باید مراقب بود در بستر این گونه فعالیت‌ها انحرافاتی به خصوص انحرافات مالی از سوی کسانی که سودای مالی دارند، رخ ندهد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تهران عنوان کرد: به‌نظر می رسد شرط فراگیر شدن رویدادهای نوآورانه در وهله اول ایجاد مرکزی در حوزه علمیه است که این فعالیت‌ اولویت کارش باشد و حداقل این فضا را تا سه سال مدیریت کند تا این فضا بتواند خودش را پیدا کند.

تاريخ: ۱۳۹۷/۱/۲۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal