حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 برای ورود به عرصه های هنری و رسانه ای به اسناد مدوّن نیاز داریم
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در دیدار با دکتر حسنی رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم: برای مشخص شدن نظریه مبنا در زمینه ارتباط دین و هنر به اسناد مدوّن و سیاست های مشخص نیاز داریم.

حجت الاسلام والمسلمین مسعودی در نشست مشترک با دکتر حسنی، رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تأکید بر اهمیت برقراری ارتباط موثر میان واحدها و بخش های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی در چارچوب مصوبات قطب ها و میزها و بروز اراده ای مشترک برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و به طور خاص در زمینه هنر و رسانه ابراز کرد: پس از انقلاب مدل های مختلفی برای نسبت و ربط میان دین و هنر، دین و رسانه نظیر فعالیت های پژوهشکده صدا و سیما و حوزه هنری مطرح شده است.

وی با اشاره به تأکیدات ریاست محترم دفتر مبنی بر ضرورت ورود به حوزه های هنری و رسانه ای، تصریح کرد: برای مشخص شدن سناریوی اصلی در زمینه دین و رسانه، دین و سینما و ارتباط دین با سایر حوزه های هنری به اسناد مدوّن و سیاست های مشخص نیاز داریم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: برنامه ریزی در حوزه هنر و رسانه، مسئله ای است که سال ها ذهن دست اندرکاران نظام  را به خود مشغول کرده و در این زمینه باید با برگزاری جلسات مشترک، نظریه و رویکرد دفتر مشخص و روشن شود.

دکتر حسنی رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این دیدار با بیان این که امروز بخش عمده ای از ورودی های ذهن مردم از طریق رسانه ها تأمین می شود، گفت: طلبه با مخاطب سر و کار دارد و باید بداند در ذهن مخاطبش چه می گذرد و چگونه باید با او روبرو شود، بنابراین یکی از وظایف طلبه رمزگشایی و تحلیل محتواست که نیازمند آشنایی با تکنیک های رسانه ای است.

وی افزود: دوره های خوبی در شهر قم برگزار شده که تصمیم داریم این دوره ها را متناسب با ظرفیت ها و استعدادهای استان ها، در شعب دفتر نیز برگزار کنیم که پیشنهاد اولیه در این رابطه برگزاری دوره های نیمه حضوری و دوره های فشرده چند روزه در رشته های مختلف در مشهد است.

دکتر حسنی آمادگی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برای همکاری با دفتر مشهد در زمینه برگزاری دوره هایی در زمینه های سینما، مطالعات تلویزیونی، ژورنالیزم، مطالعات کودک و نوجوان، جنگ روانی، فضای مجازی و سایر مباحث کاربردی روز را اعلام و ابراز کرد: دوره عمومی یکساله «سواد رسانه ای» با ارائه مباحثی چون ارتباطات، شناخت سینما و جریان شناسی آن، شگردهای ژورنالیست، آسیب شناسی فضای مجازی، حکمت و هنر دینی، شناخت تلویزیون، روش های تحلیل پیام، فیلمنامه نویسی، نقد و تحلیل فیلم، ادیان در سینما، عرفان های جدید در رسانه ها و بازی های کامپیوتری، در قم برگزار شده و دوره های تکمیلی آن به صورت تخصصی تر به اجرا در آمده است که بسیار مفید بوده و تجارب ارزنده ای را در این زمینه به دست آورده ایم.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هم چنین با اشاره به برگزاری نشست های مرتبط با مسائل روز در حوزه رسانه و نشست های مناسبتی از جمله در مورد اربعین حسینی در قم، عنوان کرد: ظرفیت های خوبی در قم ایجاد شده و احساس می کنیم که در این زمینه ها موفق بوده ایم و علاقه مندیم که دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز به این بازو مجهز شود.

وی با تأکید بر تغییر زمانه، تغییر ضرورت ها و اهمیت پاسخگویی به خلأهای جامعه، گفت: ما در جهان رسانه ها زندگی می کنیم که در آن میان رسانه ها و جهان واقع انقطاعی به وجود آمده و جهان رسانه از جهان واقع پیشی گرفته است، بنابراین با اتکا به متخصصان در ابزارهای رسانه ای می توان به نیروی واکنش سریع در مسائل فرهنگی، سیاسی، دینی، مباحث انحرافی و تعمیق باورها و در سایر حوزه ها، مجهز شد.

حسنی در پایان سخنان خود تأکید کرد: فعالیت در زمینه هنرهای رسانه ای ظرفیت های متفاوتی را برای برقراری ارتباط بهتر با جامعه ایجاد می کند و پذیرش مخاطب را ارتقاء می دهد.

گفتنی است در این جلسه برخی از مسئولین و مدیران کل شعبه خراسان رضوی نیز حضور داشتند و به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در زمینه فعالیت های هنری و رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی پرداختند.

تاريخ: ۱۳۹۷/۳/۲۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal