حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 سامانه صفا برای خانواده طلاب راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل مشاوره و امور خانواده مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: امسال قصد داریم، سامانه صفا را برای خانواده طلاب راه‌اندازی کنیم که علاوه بر این برنامه‌های ارتباط رسانه‌ای را خواهیم داشت تا مشکلات خانواده طلاب از این طریق پیگیری شود.
 حجت‌الاسلام والمسلمین صادق جباری، مدیرکل مشاوره و امور خانواده مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در نخستین همایش تابستانی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در اردوگاه دشت بهشت قم برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌های و اقدامات این اداره کل ارائه کرد.
وی افزود: امروز مهم‌ترین عنصر جامعه طلبه‌ها هستند و امور دینی و معنوی مردم در جامعه برعهده روحانیت نهاده شده، اگر این عنصر دچار آسیب شود، آیا می‌تواند به وظیفه خود به خوبی عمل کند؟
حجت الاسلام جباری خاطر نشان کرد: اگر فرزندان ما طلبه‌ها که کار فرهنگی انجام می‌دهیم، آسیب پذیر باشند، نباید دغدغه داشته باشیم؟ چرا ارگانی مشخص نشده و دغدغه‌ای نسبت به این مباحث فرهنگی صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: چندین سال است که با حکم و تاکید رهبر معظم انقلاب، این وظیفه به عهده مرکز خدمات محول شده و ۶ سال است که نسبت به مسائل فرهنگی و ارائه خدمات به طلاب اقداماتی را آغاز کرده است.
مدیرکل مشاوره و امور خانواده مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: وضعیت موجود امروز ما با وضعیت مطلوب بسیار فاصله دارد، اما همه تلاشمان را می‌کنیم که به وضعیت مطلوب نزدیک‌تر شویم.
وی ادامه داد: اولین عنصر فرهنگی خانواده طلاب است، به خانواده‌های خودمان توجه خاص و جدی کنیم، تا دچار آسیب‌های اجتماعی که در فضای مجازی بیداد می‌کند، نشویم.
جباری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز در مرکز خدمات حوزه، جامعه مخاطب ما خانواده طلاب هستند به طوری که در سال ۹۱ برنامه تجلیل از ممتازان را در سراسر کشور آغاز کردیم و این آمار به ۴ هزار نفر رسید، اما سال ۹۶، این آمار به ۴۰ هزار نفر افزایش یافت. البته شاخص‌های ارزیابی را افزایش دادیم و با همه این‌ها آمار ممتازان نیز افزایش بسیار چشمگیری داشته است.
وی با بیان اینکه اگر خانواده طلاب موفق باشند در بحث تبلیغ، منبر، تدریس و تحصیل هم موفق خواهند بود، افزود: خوشبختانه آثاری که از برنامه‌های فرهنگی برای خانواده طلاب در مرکز خدمات شاهد بودیم، بسیار غافلگیرانه است.
این مقام مسئول، برگزاری برنامه‌های قرآنی، مشاوره تحصیلی، روانشناسی، و سایر موضوعات فرهنگی را از دیگر برنامه‌های مرکز خدمات برای خانواده‌های طلاب عنوان کرد و گفت: اردو‌های تابستانی را راه اندازی کردیم که یکی از نتایج آن تحول روحی و معنوی بسیار زیاد در فرزندان خانواده طلاب بود.
وی تصریح کرد: امسال قصد داریم، سامانه صفا را برای خانواده طلاب راه اندازی کنیم که علاوه بر این برنامه‌های ارتباط رسانه‌ای را خواهیم داشت تا مشکلات خانواده طلاب از این طریق پیگیری شود.
تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal