حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 انتشار کتاب «آسیب شناسی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی»
کتاب «آسیب شناسی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» یک مقدمه و سه بخش دارد: انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه و تولید علم.
انتشارات کتاب فردا کتاب «آسیب شناسی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» نوشته حسین ایزدی، پژوهشگر انقلاب اسلامی را  منتشر کرد.

«انقلاب اسلامی» پدیده‌ای بی‌نظیر در تاریخ معاصر جهان است که با گشودن افق های امیدبخش به بازسازی تمدن اسلامی و بازیابی نقش مسلمین در جهان پرداخت. «انقلاب گرایی، انقلاب اندیشی و انقلاب مداری» ضرورت های نوظهوری هستندکه باید در متن زندگی جوانان متفکر انقلابی جا باز کند. انقلاب اسلامی، موجودی زنده و پویا و پیش‌رونده است و باید برای کمک به آن دائما اندیشید و طرح تولید کرد.

کتاب حاضر دربردارنده تأملاتی در تحلیل برخی آسیب های کنونی انقلاب اسلامی ایران و نیز نگاهی به حوزه علمیه و مقوله تولید علم از زاویه انقلاب اسلامی است. نویسنده در بخشی از مقدمه خود بر کتاب چنین گفته است: «این اثر، محصول برخی تأملات و یادداشت های نویسنده تاکنون است که تنها با انگیزه کمک به انقلاب، سلوک با انقلاب اسلامی و نشان دادن میزان علاقه و اهتمام به این پدیده مقدس به نگارش درآمده است...».

محتوای کتاب

کتاب «آسیب شناسی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» یک مقدمه و سه بخش دارد: انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه و تولید علم.

عناوین مقالات بخش اول این کتاب عبارتند از: 1. بازخوانی جایگاه تاریخی انقلاب اسلامی در متن تاریخ تحولات جهان، 2. گفتمان انقلابی، گفتمان اعتدالی، دو مسیر برای آینده انقلاب، 3. آسیب‌شناسی کلان جریان جبهه انقلاب اسلامی، 4. آسیب شناسی حرکت های گروهی با رویکرد پاسخ به ضرورت های انقلاب اسلامی، 5. معنویت انقلاب اسلامی (تحلیلی بر عوامل کاهش معنویت و راهبردهای توسعه آن در کشور)، 6. آسیب شناسی شورای عالی انقلاب فرهنگی، 7. درآمدی بر روش شناسی برداشت از سخنان رهبر معظم انقلاب و 8. مقام معظم رهبری و گفتمان سازی.

بخش دوم کتاب، تأملاتی درباره حوزه های علمیه و نسبت آن با انقلاب اسلامی است و عناوین زیر را دربردارد:

 1. درآمدی بر جریانهای علمی، سیاسی و فکی حوزه های علمیه؛ 2. درآمدی بر تیپ شناسی و مدل سازی سبک زندگی عالمان برتر شیعی؛ 3. حوزه سنتی و سنت های حوزوی؛ 4. هندسه حیات عالِم انقلاب اسلامی؛ 5. تأملی پیرامون جایگاه پزوهش در دوران استقرار حاکمیت دینی (پژوهش تفریح یا تکلیف؟)؛ 6. تأملی پیرامون چیستی و چگونگی تحول در حوزه؛ 7. آسیب شناسی تحول در حوزه؛ 8. تحلیلی بر پدیده ورود دانشجویان به حوزه های علمیه؛ 9. درآمدی بر ظرفیت شناسی تبلیغ با رویکرد شبکه جامع تبلیغ؛ 10. مطالبات جبهه فکری انقلاب اسلامی از حوزه های علمیه؛ 11. آسیب شناسی مطالبات از حوزه های علمیه در عرصه تولیدات فکری؛ و 12. از فقه تاریخی تا فقه تاریخ ساز.

در بخش سوم کتاب به تولید علم از منظر انقلاب اسلامی پرداخته شده است و مقالات و تحلیلهای زیر را دربردارد: 1. بازخوانی ضرورت تولید علم برای جامعه اسلامی؛ 2. جستاری در مفهوم آزاداندیشی؛ 3. قرائتی اجتماعی از فرآیند تولید علم؛ 4. نگاهی به پیامدهای ترجمه و نقش آن در تولید علم؛ و 5. تأملی پیرامون دفاعیه تئوریک سعید حجاریان در سال 1388.

مشخصات

چاپ اول کتاب «آسیب شناسی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» در 528 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 26000 تومان در سال 1397 عرضه شده است.

انتشارات کتاب فردا از ناشران تخصصی در حوزه علوم انسانی است که در سال 1392 ناشر برگزیده کتاب سال حوزه شده است و «مردم ­شناسی تحول در علوم انسانی» (دکتر ابراهیم فیاض)، «روش شناسی انتقادی حکمت صدرایی»،  «انواع و ادوار روشنفکری»، «اخلاق و عرفان» و «نماد و اسطوره» (دکتر حمید پارسانیا)، «مهندسی تمدن اسلامی؛ موانع و الزامات» (عبدالعلی رضایی)، «بینش تمدنی؛ بر اساس درس­های استاد محمدمهدی میرباقری»، «نظریه سیاسی شهید صدر» (طالب همدانی)، «تحول حوزه علمیه و روحانیت» (علیرضا پیروزمند)، «جستارهایی در فقه حکومتی» (عباسعلی مشکانی سبزواری)، «تأملاتی در فلسفه اسلامی» (سید یدالله یزدان ­پناه)، «هویت ما» (دکتر حسین کچویان)، «کتاب کتاب؛ منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره کتاب» (مجید تقی زاده)، کالبدشناسی فرهنگی فتنه 88 (استاد سید محمدمهدی میرباقری) و «واکاوی بنیان­ های ایدئولوژیک سند 2030» (رضا حبیبی) از محصولات این ناشر است.

علاقه مندان می توانند برای خرید این کتاب و دیگر محصولات انتشارات کتاب فردا با شماره ۰۲۵۳۷۷۴۶۹۹۲ تماس گرفته یا به سایت اینترنتی Bookroom.ir  مراجعه کنند. فروشگاه های معتبر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و فروشگاه های پاتوق کتاب در سراسر کشور (دفتر مرکزی ۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴) نیز محل عرضه آثار این ناشر هستند.

تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۱۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal