حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مسئول گروه فرهنگی تبلیغی جوان دفتر تبلیغات اسلامی:
 پاسخ به شبهه تحریف قرآن کریم در طرح اسلام‌شناسی
حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم سعدی گفت: همزمان با اجرای طرح اسلام‌شناسی، شبهه تحریف قرآن کریم در شصت و نهمین کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم سعدی گفت: همزمان با اجرای طرح اسلام‌شناسی، شبهه تحریف قرآن کریم در شصت و نهمین کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مسئول گروه فرهنگی ـ تبلیغی جوان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این مطلب اظهار داشت: در این طرح از میان سه هزار مبلغ آموزش دیده، 30 نفر مورد گزینش نهایی برای تبلیغ در دانشگاه‌های سطح شهر مشهد قرار گرفتند که این افراد به شبهات دانشجویان پاسخ دهند. وی افزود: بر این اساس مسائل دانشجویان به سه دسته «مسائلی که مبلغ در جلسه با دانشجویان به آن پاسخ می‌دهد»، «مسائلی که در قالب هم‌اندیشی یا مباحث علمی به آن پرداخته می‌شود» و «مسائلی که برخواسته از شبهات دینی است و در قالب مقاله ارائه می‌شود»، تقسیم‌بندی می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعدی ادامه داد: در این راستا مبلغین به مدت یک هفته در دانشگاه‌‌ها کار میدانی انجام می‌دهند.

وی با بیان این که در طرح اسلام‌شناسی این مرکز، ابتدا نیازشناسی فکری و رفتاری دانشجویان مورد تحلیل قرار می‌گیرد، اظهار داشت: حوزه‌شناسی مسأله‌های دانشجویی، کشف شبهات از مجموعه مسائل، اولویت‌شناسی شبهات و واگذاری هر شبهه به مبلغین، هماهنگ با توانمندی و شخصیت علمی این افراد صورت می‌گیرد.

او نگارش مقاله توسط مبلغ با هدف پاسخگویی به شبهه، در اختیار قرار دادن چکیده مقاله به مبلغین و اعضای گروه را از سرفصل‌های بعدی این طرح عنوان کرد و گفت: پس از طی این مراحل، مقاله توسط پژوهشگر مبلغ ارائه می‌شود و دیگر مبلغین گروه، پرسش‌ها و اشکالات خود را مطرح می‌کنند تا توسط مبلغ اساد پاسخ داده شود.

مسئول گروه فرهنگی ـ تبلیغی جوان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود، تکمیل مقاله پس از برگزاری جلسه کنفرانس و در اختیار قرار دادن مقاله بعد از نقد و بررسی به دانشجویان و سایر مبلغین برای ارائه در دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این گروه می‌باشد.

وی تعداد کنفرانس‌های رفع شبهات در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی را 69 جلسه ذکر کرد و گفت: بر این اساس پس از تکمیل طرح، این گروه شبهات را در قالب هم‌اندیشی در دانشگاه‌ها مطرح می‌کنند.

حجت‌السلام و المسلمین سعدی خاطر نشان کرد: وظیفه مبلغین در طرح چهره به چهره تبلیغ دانشگاه‌ها شناسایی شبهات و مدیریت جلسه مخاطبین است.

وی در پایان اظهار داشت: در شصت و نهمین کنفرانس علمی مبلغین، مقاله شبهه تحریف قرآن مورد بررسی بیش از 30 نفر از مبلغین استان قرار گرفت تا برای بازنگری اساسی و ارائه در دانشگاه‌ها آماده شود.

گفتنی است: این طرح از تابستان سال گذشته آغاز شده و تا رفع کامل شبهات دانشجویی ادامه خواهد داشت.
تاريخ: ۱۳۸۹/۳/۱۴
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal