حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام سقاي بي ريا:
 مبلغان نقش مهمي در تغيير سيستم جهت اصلاح مشکلات موجود و رساندن پيام دولت به گوش مردم دارند.
مشهد- پايگاه اطلاع رساني رسالات: جلسه اعضاي اتاق فکر دفتر تبليغات خراسان رضوي با حضور مشاور رئيس جمهور در امور روحانيون امروز صبح در دفتر تبليغات مشهد برگزار شد.
 به گزارش پايگاه اطلاع رساني ، در ابتداي اين نشست که صبح امروز در سالن جلسات دفتر تبليغات اسلامي مشهد برگزار شد، حجت الاسلام مشيري مدير اتاق فکر با تبريک زادروز امام موسي کاظم(ع)، ضمن خوش آمدگويي به مشاور رييس جمهور از حاضرين در جلسه که قبلا وقت گرفته بودند خواست تا سوالات خود را از ايشان بپرسند. در ادامه حجج اسلام  عيسي نژاد معاون  فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي، رجايي خراسانی، طباطبايي امام جمعه فريمان، تاجي امام جمعه چناران، گرايلي، شرفي و موسوي از اعضاي اتاق فکر تبليغ دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي مواردي از مشکلات روز جامعه را بازگو و خواستار پاسخگويي نماينده دولت به اقدامات انجام شده در زمينه رفع اين مشکلات شدند.
از اعم اين مسائل مي توان به کم رنگ شدن امر به معروف و نهي از منکر در جامعه، فساد اداري، مسئله حجاب و افزايش طلاق، مشکلات اقتصادي مردم، عزل و نصب ها و... بود .
در ادامه حجت الاسلام سقا بي ريا ، به پاسخگويي اين سوالات پرداخت. وي در مورد مسئله حجاب در جامعه با اشاره به اين جمله از مقام معظم رهبري که فرمودند: «اختلاف نظر در بحث حجاب اختلاف بنيادي نيست، همه مسئولين کنوني نظام احکام  فقهي حجاب را قبول دارند ولي تفاوت در تاکتيک است» گفت: بحث حجاب ريشه در باورها دارد و بايد با تبليغ اصلاح شود. دولت در مسئله حجاب دنبال برخورد قهري نيست بلکه با برخورد فکري و فرهنگ سازي به دنبال حل اين معضل مي باشد و يکي از ارکان مهم در رساندن پيام دولت به مردم روحانيون و مبلغين مي باشند. ولي در عين حال برنامه هايي از جمله ابلاغ کد لباس براي دانشجويان،  بومي سازي دانشجويان دختر و تاسيس دانشگاههاي ويژه خواهران در دست اقدام مي باشد.
 مشاور رييس جمهور در امور روحانيون، در مورد فساد اداري مشکل را از درون سيستم دانست که با تغيير در سيستم اداري شاهد برطرف شدن اين معضل خواهيم بود.
در مورد ساير مشکلات عنوان شده نيز پاسخ هايي از طرف ايشان مطرح گرديد.
در پايان جلسه حجت الاسلام مشيري در جمع بندي نهايي خواستار ارتباط بيشتر دولت با عناصر فرهنگي به خصوص روحانيون ، اهميت دادن به مسئله معيشتي مردم و توجه بيشتر به نظام ارزشي خانواده ، شد.
 0

 1

 2

 3

 4

 5
تاريخ: ۱۳۸۹/۱۰/۲۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal