حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 چاپ سوم «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا»
در این کتاب این مباحث تببین و تحلیل می شود: مفهوم جاهلیت، عقاید جامعه جاهلی، بازگشت جاهلیت، زمینه های بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا و راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا.
دفتر نشر معارف چاپ سوم کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» نوشته حجت الاسلام دکتر جواد سلیمانی امیری، عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را منتشر کرد.

در بخشی از مقدمه این کتاب چنین می‌خوانیم: «در زيارت أربعينِ سيدالشّهدا(ع) که شيخ طوسی آن را در «تهذيب الاحکام» و «مصباح المتهجد» از امام صادق(ع) نقل کرده است، مي‌خوانيم: "بذل مهجته فيک ليستنقذ عبادک من الجهاله و حيره الضلاله"؛ [حسين بن علي(ع)] خون درون قلبش را در راه تو بذل کرد تا بندگانت را از جهالت و حيرت گمراهي نجات دهد.

طبق اين بيان، نجات امّت پيامبر(ص) از «جهالت»، هدف اصلي قيام اباعبدالله(ع) بوده است. از اين‌‌ رو، در این نوشتار، ابتدا مقصود از جاهلیّت و جامعة جاهل، سپس چگونگی تکرار جاهلیت در صدر اسلام و سرانجام علّت پیدایش مجدد آن در میان امّت پیامبر(ص) را مورد بررسی قرار مي‌ دهیم.»

در این کتاب این مباحث تببین و تحلیل می شود: مفهوم جاهلیت، عقاید جامعه جاهلی، بازگشت جاهلیت، زمینه های بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا و راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا.

چاپ سوم کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» در 63 صفحه، قطع پالتویی، صفحه آرایی جذاب و دورنگ، شمارگان 2000 نسخه و قیمت 4500 تومان منتشر شده است.

دفتر نشر معارف پیش از این، از این پژوهشگر و نویسنده کتابهایی چون «رسالت ما، زمانه ما» و «ریزش خواص در حکومت علوی» منتشر کرده است که با استقبال مخاطبان مواجه شده است. براي تهيه کتابهای تاریخی ـ تحلیلی این نویسنده می‏توان از طریق سايت پاتوق کتاب: ketabroom.ir یا پاتوق کتاب فردا bookroom.ir یا دفتر مرکزي نشر معارف قم (02537740004) یا فروشگاههاي پاتوق کتاب سراسر کشور و ديگر مراکز توزيع محصولات فرهنگي اقدام کرد.

تاريخ: ۱۳۹۷/۵/۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal