حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 هم زمان با آغاز محرم منتشر شد «نهضت حسینی در پرتو قرآن» تازه‌ترین اثر حجت‌الاسلام قرائتی
کتاب «نهضت حسینی در پرتو قرآن» تازه‌ترین اثر حجت‌الاسلام محسن قرائتی هم‌زمان با آغاز ماه محرم روانه بازار نشر شد.

تازه‌ترین کتاب حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز هم‌زمان با آغاز ماه محرم با عنوان «نهضت حسینی در پرتو قرآن» از سوی مؤسسه درس‌هایی از قرآن منتشر شد.

مطالعه کتاب «نهضت حسینی در پرتو قرآن»که از آن با عنوان روضه‌ای قرآنی یاد می‌شود، برای فعالان فرهنگی و روحانیون توصیه می‌شود، زیرا تلاش شده است که از حوادث کربلا، نمونه‌هایی که با قرآن تطبیق منطقی دارد به دور از ذوقیات بیان شود.

در این کتاب به مباحثی نظیر شاخصه‌های قیام امام حسین (ع)، جلوه‌هاى قرآن در کربلا، شیوه‌های نهی از منکر
ارزیابی یاران، امام حسین در قرآن، یقین یاران امام حسین (ع)، تبعیض نژادی ممنوع، پیروی از شیطان، عامل سقوط انسان، نقش زنان در کربلا، سفارش‌های پیامبر در جنگ و ... اشاراتی شده است.

در بخشی از این کتاب درباره نماز امام حسین (ع) در روز عاشورا می‌خوانیم: امام حسین نه تنها خود نماز خواند، بلکه نمازهاى نمازگزاران را نماز کرد.در حدیث مى‌خوانیم: سه چیز موجب قبولى نماز است: حضور قلب، نماز نافله و تربت سیدالشهدا. امام حسین به خواهرش زینب فرمود: در نمازت مرا فراموش نکن و
به من دعا کن. نماز باید در جامعه و علنى اقامه شود «اَقِیمُوا الصَّلاَة» و امام حسین (ع) با آنکه مى‌توانست در خیمه نماز بخواند و با اینکه نمازش شکسته بود، در مقابل جمعیت نماز بپا داشت.

هنگام اقامه نماز در ظهر عاشورا، حدود 30 تیر به سوى حضرت رها شد، یعنى در برابر هر کلمه از حمد و رکوع و سجده، تقریباً یک تیر به سوی امام پرتاپ شد.  به راستى نماز چیست که عصر تاسوعا هنگامى که به سیدالشهدا اعلام حمله مى‌شود، حضرت طى چند نوبت گفت‌وگو جنگ را یک روز به تأخیر مى‌اندازند «أنّى اُحِبّ الصَّلاة» و مى‌فرمایند: من نماز را دوست دارم. بسیارى از ما نماز مى‌خوانیم، ولى چقدر نماز را دوست داریم؟

تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۲۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal