حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مسؤول سازمان بسیج طلاب و اساتید؛:
 آماده سازی کتاب پرسمان ویژه مبلغان | پاسخ به ۱۰۰ پرسش فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مطرح در جامعه
حجت الاسلام گواهی با اشاره به لزوم آماده بودن مبلغان در برابر سؤالات و شبهات روز از تدوین اثر پرسمان ویژه مبلغان همراه با پاسخ به ۱۰۰ پرسش فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مطرح در جامعه خبرداد.

حجت الاسلام عبدالعلی گواهی  با توجه به فرارسیدن ماه محرم و فرارسیدن ایام تبلیغی روحانیان در سراسر کشور اظهار داشت: یکی از مسائل مهم این است که مبلغان باید همیشه حرفی نو برای مردم داشته باشند به همین جهت باید همیشه اهل تحقیق و مطالعه باشند.

مسؤول سازمان بسیج طلاب افزود: امروز نسبت به واقعه عاشورا و قضیه شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان شبهات زیادی در بین مردم پراکنده می شود، از جمله این که چرا ایشان بدون یار و یاور به مصاف دشمن رفت؟ و اصلا چرا خانواده حضرت با ایشان همراه شدند؟ مردم نیز بسیاری از اوقات دس تشان از پاسخ خالی است و دچار تشویش ذهن می شوند.

وی با تأکید بر این که مبلغان باید نسبت به شبهات روز پاسخ های قانع کننده ای برای مردم داشته باشند، خاطرنشان کرد: همچنین یکی از مسائل مهم تطبیق واقعه عاشورا و ظلم ستیزی امام حسین(ع) با انقلاب اسلامی ما است، چراکه قیام حضرت سیدالشهدا(ع) ریشه در مخالفت با طاغوت های زمان دارد و انقلاب ما نیز با نشأت گرفتن از عاشورا شکل گرفته و تا به امروز با قوت ادامه پیدا کرده است.

حجت الاسلام گواهی بیان داشت: روحانیان محترم در منابر نسبت به انقلاب اسلامی و نظام مقدس اسلامی مان بی تفاوت نباشند و تأکید کنند این انقلاب بعد از چهار دهه چطور توانسته داعیه دار اسلام ناب باشد، مبلغان باید زینب گونه عمل کنند یعنی همانطور که حضرت بدون تریبون و بدون کمترین امکانات پیام عاشورا را منتقل کرد، مبلغان نیز بلندگوی رسای اسلام ناب و انقلاب اسلامی باشند.

وی تأکید کرد: بدون شک اگر قیام امام حسین(ع) بعد از نزدیک به 1400 سال هنوز زنده و پویا مانده به دلیل همان سخنان حضرت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در کوفه و شام بود، بنابراین مبلغان نیز می توانند به نوبه خود در این مسیر تلاش کنند.

مسؤول سازمان بسیج طلاب و اساتید در بخش دیگری از این گفت‌وگو از آماده سازی مجموعه ای ویژه طلاب و مبلغان خبر داد و عنوان کرد: ما به سهم خودمان یک کتاب پرسمان با پاسخ به 100 سؤال و شبهه مهم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آماده کرده ایم و در اختیار بخش زیادی از مبلغان قرار داده ایم.

وی هدف از تدوین این اثر را آشنایی مبلغان با جدیدترین سؤالات مطرح در جامعه عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ما در این کتاب به سؤالات یاد شده به صورت دقیق و علمی پاسخ داده ایم تا به مبلغان در عرصه سخنرانی های فرهنگی، نظامی و اقتصادی و مسائل روز کمکی کرده باشیم.
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۲۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal