حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 توسط رئیس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی؛
حسن حکیم باشی اقدامات و فعالیت های اداره کتابخانه پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تشریح شد

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، حسن حکیم باشی رئیس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: اقدامات و فعالیت های اداره کتابخانه در شش ماهه اول سال ۱۳۹۷را در پنج بخش می توان تشریح کرد .

وی بخش نخست که از فعالیتهای مهم  کتابخانه نیز محسوب می شود را بخش خرید کتاب دانست و گفت : یکی از مهم ترین دغدغه های کتابخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به روز بودن و غنی بودن کتابخانه از منابع داخلی و خارجی است که بر اساس این مهم هر ساله تعداد قابل توجهی با توجه به بودجه مصوب خرید کتب از نمایشگاههای مهم کشور در طول سال خریداری می شود و این کار با توجه به محدویت موجود در بودجه خرید نیازمند دقت و کار کارشناسی دقیق جهت انتخاب عناوین می باشد که به کمک کارشناسان خبره  کتابخانه و همچنین با همفکری اعضای هیات علمی منابع مورد نیاز و مهم خریداری می شود . خوشبختانه  در  شش ماه اول سال 97 تعداد ۷۴۰ جلد کتاب  خریداری و به مخزن کتابخانه منتقل شده است.

 حکیم باشی یکی دیگر از فعالیتهای کتابخانه را بخش فهرست نویسی برشمرد و گفت بخش فهرست نویسی در واقع دیده بان و چشم کتابخانه هست و کارشناسان ما در شش ماه  اول سال تعداد ۶۷۲ عنوان برابر با ۹۹۰ جلد را در این بخش فهرست نویسی و در نرم افزار مربوطه وارد کردند.

وی بخش نشریات کتابخانه را نیز از الزامات به روز بودن کتابخانه دانست و افزود بخش نشریات در کتابخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با رصد نشریات علمی و پزوهشی و همچنین گرفتن اشتراک تا الآن توانسته است 89 عنوان نشریات اشتراکی و جاری، 796 عنوان نشریات آرشیو، 168 مجلد ورود اطلاعات را در این بخش در خود جای دهد.

حکیم باشی ضمن اشاره به بخش سازماندهی کتاب نیز افزود: بدیهی است پس از خرید کتابها، برای این که بتوان آنها را قابل جستجوی رایانه ای و امانت دهی برای کاربران نمود، نیاز به انجام فرایندهای  سازماندهی و آماده سازی می باشد که این امر در بخش سازماندهی منابع انجام می گیرد. بطور خلاصه کلیه فعالیت های لازم برای قابل دسترس نمودن منابع از طریق سیستم جامع کتابخانه وظیفه اصلی این بخش می باشد که در شش ماهه نخست امسال 787 جلد ثبت، 850 جلد فهرستنویسی، 1013 جلد لیبل زنی(بخشی از آن مربوط به سال گذشته بوده)  انجام داده است. 

وی در خصوص فعالیت های جاری کتابخانه نیز افزود : در امور جاری  کتابخانه اقداماتی از قبیل تعمیر و نگهداری تجهیزات روکش پارچه و ابر ۵۰ دستگاه صندلی و بهسازی و رنگ آمیزی ۳۸ دستگاه میز مطالعه، شناسایی و خرید سایر منابع، شرکت در نمایشگاه ها ، 200مورد تصحیح لیبل ها و مشخصات منابع، افزودن قفسه کتاب،جابجایی قفسه ها و شیفت کتاب ها ، تأسیس دو بخش جدید ویژه در کتابخانه ، نصب ویترین تازه های کتاب در طبقه همکف ورودی ساختمان دفتر و برگزاری نمایشگاه تازه های خرید کتاب در سالن اصلی کتابخانه در ۳ مرحله نیز انجام شده است .

تاريخ: ۱۳۹۷/۷/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal