حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
به همت اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی:
 همایش مهدوی با موضوع پاسخگویی به شبهات روز برگزار شد
به همت اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی و مشارکت ستاد فرهنگی تبلیغی جلسات خانگی و بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) "همایش مهدوی" با موضوع پاسخگویی روشی به شبهات روز مهدویت وشناخت معارف مهدوی برگزار شد.

در ایام دهه مهدویت و در تاریخ 27 فروردین سال جاری به همت اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی و مشارکت ستاد فرهنگی تبلیغی جلسات خانگی و بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) "همایش مهدوی"  با موضوع پاسخگویی روشی به شبهات روز مهدویت وشناخت معارف مهدوی با رویکرد امید بخشی و شادی آفرینی در خانواده برگزار شد.

همایش مهدوی در محل سالن همایش سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسمین میرزایی نیا و 70 نفر از مبلغان خواهر برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین میرزایی نیا گفت: تحقيقات و مطالعات ديني نفوس را به‌ سوي تدارك شرايط ظهور مي‌كشاند و توجه بشريت به تمدني جهاني براساس عدالت و معنويت، از شرايط اوليه  و ضروريِ ظهور است.

وی در ادامه گفت: در صورتي بشريت رو به تمدن اسلام خواهد آورد كه توان مطالعه و مقايسه نظريات اسلام با ديگر رقبا را داشته باشد و برتري اسلام را حس كند. انسان در صورتي يك تفكر يا برنامه يا فرهنگ را مي‌پذيرد كه برتريِ آن را حس كند و انسان در صورتي برتري يك مطلب را حس مي‌كند كه بتواند آن را با موارد مشابه مقايسه كند. پس: بشريت در صورتي به اسلام رويكرد خواهد داشت كه برتري اسلام را حس كند.اين زمينة رقابتي درصورتي محقق خواهد شد كه آموزه‌هاي اسلام به‌ صورت مدل‌ها و سيستم‌هاي بهم‌ پيوسته ارائه شوند.

ایشان با بیان این مطلب که انتظار صحیح و فعال، تلاش براي ارائه دين به ‌صورت سيستم‌هاي قابل مقايسه با موارد مشابه، و ملموس‌كردن برتري آموزه‌هاي اسلام در برابر سيستم‌هاي بشري و غيرديني می باشد؛ گفت: ملموس شدن ضعف رقيب و كمال سيستم‌هاي اسلام اهمیت دارد و تا معمار نهايي اين تمدن نيايد اين سيستم‌ها قابل دسترس نخواهند بود. انتظار فعال نفوس را به ‌سوي او راهبري مي‌كند و جامعه جهاني را براي پذيرش او مهيا مي‌سازد.

لازم به ذکر است این همایش باهدف توانمند سازی وتقویت بنیه علمی ومهارتی مبلغان، ناظر به نیازهای دارای اولویت مبلغ ومخاطب برگزار شد.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱/۲۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal