حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال: ارتقای سطح سواد رسانه ای جامعه از بایسته های گام دوم انقلاب است
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتقای سطح سواد رسانه ای جامعه را از بایسته های مهم گام دوم انقلاب دانست.
دکتر محمد رضا بهمنی عصر امروز طی سخنانی در هم اندیشی مدرسان حوزوی سواد رسانه ای و فضای مجازی که به همت شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش اظهار داشت: اجرای این گونه برنامه ها و هم اندیشی ها در حوزه ، بیش از هر چیز نشانه تحرک و پویایی و دغدغه مندی حوزویان است که نسبت به شرایط و اقتضائات جامعه و نیازمندی های مردم توجه جدی دارند.

وی با اشاره به مساله تقویت همراهی و همزبانی و هم نشینی با مردم از سوی حوزه های علمیه گفت: یکی از مسایل بسیار مهم در مسیر گام دوم انقلاب ، توجه به رسانه و فضای مجازی است و از این حیث اقدام نهادهای حوزوی در برگزاری این همایش و پیگیری مباحث بسیار ارزشمند و مبارک است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به تحولات شتابان و پیچیده در عرصه رسانه های نوین و به خصوص شبکه های اجتماعی افزود: آن چه مهم است این که ما باید از ظرفیت عظیم فضای مجازی در راستای تحقق الگوی پیشرفت ایرانی و اسلامی و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی ، نهایت استفاده را بکنیم و در این بین، نخبگان و فعالان حوزوی نقش بسیار مهمی می توانند ایفا کنند.

وی بیان داشت: ما باید بتوانیم قدرت انتخاب گری مردم در عرصه فضای مجازی را مبتنی بر معارف و آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی – اسلامی ارتقا بدهیم و در این خصوص نیز حوزه های علمیه نقش کلیدی برعهده دارند.

بهمنی خاطرنشان کرد: به خصوص در روزگار کنونی، بازیگران جدیدی در زمینه رسانه های نوین و فضای مجازی، قد علم کرده اند که باید آن ها را جدی گرفت و به تحلیل درست و دقیقشان پرداخت.

وی گفت: برای ارتقای سطح همدلی و همزبانی حوزه با مردم می بایست به دنبال اجرای رویکردهای نوین باشیم که به ما چارچوب درستی در تحلیل قضایا بدهد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت ارتقای سطح سواد رسانه ای در جامعه تاکید کرد و افزود: یکی از مباحث مهم ناظر به مناسبات مردم و حاکمیت و توجه به شرایط و اقتضائات زمانه است که در این باره نیز باید از ظرفیت عظیم حوزه و دانشگاه به درستی استفاده کرد.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱/۳۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal