حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه فراخوان شد
دبیر همایش کتاب سال حوزه با اشاره به اعلام فراخوان این همایش به تشریح شرایط، محورها و شیوه ارسال آثار پرداخت و گفت: مهلت ارسال آثار تا پایان خرداد ماه 98 اعلام شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی، دبیر همایش کتاب سال حوزه  ‌از انتشار فراخوان بیست‌ و یکمین همایش «کتاب سال حوزه‌» از سوی معاونت پژوهش‌ حوزه‌های علمیه خبر داد و گفت: ناشران آثار حوزویان، برادران و خواهران حوزوی صاحب اثر داخل و خارج از کشور، با ارسال کتاب‌ و پایان‌نامه‌های سطح4 (دکتری) می‌توانند در این همایش شرکت کنند.

شرایط شرکت در همایش

وی با اشاره به شرایط شرکت در همایش، حوزوی بودن پديدآورندگان آثار را شرط اساسی عنوان و خاطرنشان کرد: کتاب‌هایی که چاپ اول آن‌ها در سال 1397 شمسی باشد همچنین کتاب‌هایی که طی سال‌های 1438 تا 1440 قمری و 2017 تا 2018 میلادی، برای اولین بار، توسط ناشران خارج از کشور منتشر شده‌اند می توانند در این همایش شرکت کنند.

دبیر همایش کتاب سال حوزه افزود: همچنین پایان‌نامه‌های سطح4(دکتری) که در سال 1397 در یکی از مراکز حوزوی یا دانشگاهی دفاع شده باشد نیز امکان حضور در این همایش را خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی خاطرنشان کرد: بارگذاری تصویر صورت‌جلسه دفاع پايان‌نامه و فایل الکترونیکی پایان‌نامه با فرمت word یا pdf در هنگام ثبت‌نام، ضروري است، همچنین ارائه نسخه اصلی اثر (زبان مبدأ)، برای کتاب‌های ترجمه شده نیز الزامی است.

محورهای ویژه‌ همایش

وی با بیان این که در راستای جهت‌دهی پژوهش‌های علمی حوزوی برای پاسخگویی به نیازهای پژوهشی جامعه، محورهای ویژه‌ای از سوی شورای سیاست‌گذاری همایش اعلام شده است، گفت: محورهای ویژه همایش عبارت‌اند از: ابعاد علمی بیانیه گام دوم انقلاب، زن و خانواده، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، علوم انسانی اسلامی، فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، جمعیت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، هنر(فلسفه هنر، هنر در اسلام) و محیط زیست و منابع طبیعی.

دبیر همایش کتاب سال حوزه تصریح کرد: به منظور تشویق پدیدآوران، و تبیین جایگاه و اهمیت محورهای ویژه همایش، به آثاری که در این محورها نوشته شوند، امتیاز ویژه‌ای تعلق می‌گیرد؛ همچنین به منظور ترویج و توسعه عربی‌نویسی پژوهش‌ها در میان حوزویان، به آثاری که به زبان عربی نوشته شوند نیز امتیاز ویژه در نظر گرفته شده است.

روش ارسال آثار

وی یادآور شد: پدیدآورندگان آثار، برای شرکت در این همایش، پس از ثبت‌نام اینترنتی در سایت همایش به نشانی www.ketabehowzeh.ir و دریافت کد رهگیری، دو نسخه از اثر خود را به دبیرخانه همایش به نشانی قم، جمکران، بلوار انتظار، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه ارسال ‌کنند.

مهلت ارسال آثار

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی با اشاره به مهلت ارسال آثار ابراز داشت: آخرین مهلت ارسال کتب و پایان نامه های حوزویان پایان خرداد 1398 اعلام شده و این مهلت تمدید نمی‌شود.

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.ketabeHowzeh.ir مراجعه نموده یا با تلفن شماره 02537255890 داخلی 603 تا 605 تماس بگیرند؛ سامانه پیام کوتاه 100007020 نیز پاسخگوی سؤالات نویسندگان است.

دبیر همایش کتاب سال حوزه با اشاره به این که معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه، از سال 1378، همه ساله «همایش کتاب سال حوزه» را برگزار می‌کند، گفت: کتاب‌هایی که در زمینه علوم اسلامی یا انسانی مرتبط با حوزه دین تألیف، تدوین، تصحیح و تحقیق و ترجمه شده باشند، در این همایش مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: شناسایی کتاب‌ها و نویسندگان برتر حوزوی و معرفی آن‌ها به جامعه علمی، تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌های برتر حوزه، تقویت روحیه و انگیزه‌های تحقیق و پژوهش در حوزه و ارتقای سطح پژوهش‌های دینی و حوزوی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal