حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار:
 • کارگاه سبک زندگی وتغذیه در ماه مبارک رمضان
دوره آموزشی علمی – کاربردی مبلغان درقالب "بسته آموزشی بهاره" درآستانه اعزام ماه مبارک رمضان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی وتبلیغی رسالات، اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی مشهد درآستانه اعزام ماه مبارک رمضان، باهدف توانمند سازی وتقویت بنیه علمی ومهارتی مبلغان، ناظر به نیازهای دارای اولویت مبلغ ومخاطب اقدام به برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی علمی - کاربردی ویژه مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی کرد.

اولین کارگاه در تاریخ 2 اردیبهشت با موضوع " سبک زندگی وتغذیه در ماه مبارک رمضان " با حضور جناب آقای ابراهیم نژاد برگزار شد.

آقای ابراهیم نژاد در این کارگاه به بیان فواید روزه داری پرداخت وگفت: روزه بهترین راه جوان ماندن سلول های بدن است و اگر فردی چاقی غیر طبیعی و چربی زیادی دارد راه درمان، روزه است.

ایشان با اشاره به اینکه پرخوری خلط خام می آورد گفت: روزه باعث تقویت حافظه و افزایش ضریب هوشی می شود. روزه باعث گرم شدن بدن می شود. روزه باعث باز شدن انسدادهای بدن می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چه کسانی مجاز به گرفتن روزه نیستند بیان داشت: این افراد نباید روزه بگیرند: دختران لاغر و رنجور، پیران و سالمندان، افرادی که مبتلا به بیماری های کلیوی هستند و پیوند کلیه انجام داده اند و یا کلیه اهدا کرده اند، افرادی که زخم اثناعشر و زخم معده دارند. افراد مبتلا به دیابت وابسته به انسولین، افرادی که با گرسنگی افت قند بر آن ها عارض می شود، افرادی که عمل قلب باز و یا آنژو گرافی و یا بالن گذاری کرده اند.

از دیگر مسائلی که آقای ابراهیم نژاد در این کارگاه بیان کرد این بود: هنگام افطار آب را جرعه جرعه باید نوشید در حالی که با عسل و یا شیره انگور یا شیره توت که شیرینی طبیعی دارند مخلوط شده است. بهترین مواد خوراکی هنگام افطار سوپ لطیف، شیربرنج، شله زرد، ماقوت می باشد.

او استفاده از دمنوش هایی مانند گل گاوزبان، دارچین لطیف، نعنا، زیره سبز، گل بابونه، بهارنارنج را توصیه کرد.

لازم به ذکر است کارگاه های اعزام ماه مبارک رمضان ویژه خواهران تا 12 اردیبهشت ادامه دارد.

تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal