حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
  تألیف مهدی پیشوایی؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی زندگی پیامبر اعظم(ص) منتشر شد
پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی زندگی پیامبر اعظم (ص) تألیف مهدی پیشوایی به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.
پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی زندگی پیامبر اعظم (ص) تألیف مهدی پیشوایی به کوشش یدالله حاجی‌زاده به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

از جمله اهداف گروه پژوهشی تاریخ و تمدن اسلامی دانشگاه معارف اسلامی بازخوانی تاریخ صدر اسلام با روی‌کردهای مختلف است و پاسخگویی به مهمترین سوالات در تاریخ صدر اسلام نیز در این راستاست.

این کتاب در ۲۴۰ صفحه بر آن است که ضمن پاسخ به مهمترین سوالات در عرصه تبار و قبیله، تولد، بعثت، هجرت، همسران و فرزندان، جنگ‌ها، رحلت و صحابه حضرت محمد (ص) برخی از سوالات در علم تاریخ و منابع تاریخی، قرآن و تاریخ، تاریخ پیامبران (ع) و امت پیشین، تاریخ عرب حجاز قبل از اسلام را نیز پاسخ بدهد.

فایده مطالعه تاریخ به ویژه تاریخ اسلام، تأثیر یا عدم تأثیر نهی کتابت و نقل حدیث در اعتماد به منابع تاریخی، هدف قرآن از بیان تاریخ گذشتگان، فاصله زمانی حضرت آدم (ع) تا خاتم و تعداد پیامبران این دوره، پیامبران معروف در خاورمیانه، امکان همزمانی رسالت دو پیامبر، فاصله زمانی پیامبران اولوالعزم (ع)، مشخصات دوره جاهلی، ساختار نظام قبیلکی در مکه، علت مسیحی یا یهودی نبودن اجداد پیامبر اسلام (ص)، علت حوادث خارق‌العاده در زمان تولد پیامبر (ص)، حلف‌الفضول، نقش ابولهب و همسرش در آزار پیامبر (ص) و… از جمله موضوعات این کتاب است.

پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی زندگی پیامبر اعظم (ص (تألیف مهدی پیشوایی به کوشش یدالله حاجی‌زاده به همت دفتر نشر معارف در سال گذشته به قیمت ۲۴,۰۰۰ تومان منتشر شد.

تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal