حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 تولید ۶۵ اثر تفسیری در دفتر تبلیغات اسلامی
مدیر گروه فرهنگ نامه‎های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی از تولید ۶۵ اثر تفسیری در این گروه خبرداد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی (مدبر) شب گذشته در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی، گفت: گروه تفسیر قرآن یکی از گروه های پنج گانه پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم است.

وی افزود: این پژوهشکده 32 سال پیش در راستای توسعه پژوهش های عمیق قرآنی تاسیس شده است و گروه تفسیر نیز 65 اثر قرآنی در 102 جلد منتشر کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی عنوان کرد: شاخه های اصلی این کتاب ها شامل تفسیر ترتیبی قرآن شامل 7 عنوان در 35 جلد، 40 جلد تفسیر موضوعی قرآن، 3 جلد ترجمه قرآن کریم، 10 جلد متون آموزشی و6 جلد متون شبهه پژوهی است.

وی تصریح کرد: مهمترین اثر تفسیری گروه، تفسیر راهنما است که در 21 جلد منتشر شده است؛ تفاوت این تفسیر با دیگر تفاسیر این است که نسل جدیدی از تفسیر های ترتیبی که آن را تفسیر نمایه ای نامگذاری می کنیم و همه معارف قرآن کریم در قالب نمایه عرضه شده است؛ البته نمایه هایی که هم دارای توضیح است و هم مستند به آیه ای شده است که از آن استخراج شده است.

مدیر گروه فرهنگ نامههای قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم بیان کرد: اعضای هیئت علمی گروه6 نفر و یک محقق و یک کارشناس است که مجموعا 8 نفر را تشکیل می دهند.

وی گفت: حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم، دانشیار، و حجج اسلام حسن رمضانی، حسینی رامندی، محمد مهدی فیروزمهر، محمد سحرخوان و علی مدبر، دارای رتبه استادیار هستند و مرتضی دانشمند نیز با رتبه مربی در گروه تفسیر پژوهشکده فعال هستند.

مدیر گروه فرهنگ نامههای قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآورشد: در این پژوهشکده روی شاخه های اصلی تفسیر ترتیبی، تفسیر موضوعی، ترجمه قرآن کریم، متون آموزشی تفسیر و شبهه پژوهی کار می کنیم.

تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۲۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal