حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 عرضه کتاب تربیت اخلاقی با نگاه قرآنی در نمایشگاه قرآن دفتر تبلیغات اسلامی
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: کتاب تربیت اخلاقی با نگاه قرآنی در پنج فصل نگارش و پس از دوبار تجدید چاپ، در نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی به نمایش گذاشته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی فیروزی مهر، از تالیف کتاب تربیت اخلاقی با نگاه قرآنی با همکاری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن خبر داد و اظهار کرد: این کتاب با هدف ساماندهی تربیت اخلاقی از نگاه قرآنی به تالیف رسیده است.

وی با بیان اینکه کتاب تربیت اخلاقی با نگاه قرآنی در پنج فصل تدوین شده است، تصریح کرد: در فصل نخست این کتاب مباحث کلیات و مفهوم شناسی و برخی مباحث و پیش نیازهایی که با مبحث اصلی ارتباط داشت، مطرح شده است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ادامه داد: فصل دوم این کتاب به مبانی تربیت اخلاقی از منظر قرآن مورد بحث قرار گرفت که پنج مبنا به عنوان مبانی اخلاقی مورد بحث قرار گرفته است که شامل وجود تلاش های گوناگون در انسان، استعداد خلافت الهی، معرفت و ایمان به خدا، تاثیر و نیت بر تعهد اخلاق و نقش شریعت الهی در تحقق اخلاق الهی، می شود.

وی افزود: در فصل سوم اهداف تربیت اخلاقی قرآن مورد بحث قرار گرفته و به اهداف واسطی تربیت اخلاقی از منظر قرآن به صورت خاص توجه شده است که شامل روش حس فضیلیت جویی، پرورش تفکر و تعبد اخلاقی، تسلط بر نفس عماره و رسیدن به نفس مطمئه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین فیروزی مهر با اشاره موضوع فصل چهارم این کتاب گفت: اصول تربیت اخلاقی موضوع فصل چهارم این کتاب است که اصل نخست آن به تقویت گرایش رحمانی نفس می پردازد و به گرایشات ربانی و رحمانی نفس توجه دارد؛ اصل دوم نیز تعادل جنبه مادی و معنوی را مورد توجه دارد و اصل سوم تقرب الهی برای اخلاق الهی را توضیح داده است؛ اصل چهارم کمال جویی انسان در مسیر صحیح و در نهایت ایمان است که باید بسط پیدا کند و درفصل پنجم روش های تربیت اخلاقی مورد بحث قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: این کتاب دوبار به چاپ رسیده که در مرحله دوم ۵۰۰ نسخه از آن منتشر شده است.

تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۳۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal