حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 ۳۰ خرداد؛ مهلت شرکت در نخستین مرحله مسابقه حدیث‌خوانی «مفاتیح الحیاة»
نخستین مرحله مسابقه حدیث‌خوانی خانوادگی «مفاتیح الحیاة» ویژه بانوان طلبه، همسران و فرزندان به همت اداره کل امور طلاب و خانواده و با همکاری اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.
خانم ملیحه عرب خزائلی با اشاره به لزوم مهارت‌افزایی زوج‌های جوان در شرایط حساس کنونی جامعه و تهاجم گسترده فرهنگ غرب با استفاده از تکنولوژی و انواع ابزارهای اطلاع‌رسانی اعم از فضای مجازی و غیره، عنوان کرد: امروز ترویج سبک زندگی اسلامی بر اساس فرهنگ نجات‌بخش اهل بیت علیهم‌السلام و روایات و احادیثی که از ایشان برای ما به یادگار مانده، امری ضروری است.

مدیر کل امور طلاب و خانواده با بیان اینکه بانوان طلبه، الگوی جامعه و هادیان ترویج فرهنگ ناب محمدی هستند، گفت: مسابقه بزرگ حدیث‌خوانی بانوان طلبه و همسران ایشان با محوریت کتاب «مفاتیح الحیاة» اثر حضرت آیت‌الله جوادی آملی به همت اداره کل امور طلاب و خانواده و با همکاری اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.

عرب خزائلی افزود: «مفاتیح‌الحیاة»، کتابی حدیثی رفتاری، اثر عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی است که به عنوان جلد دوم و مکمل مفاتیح‌الجنان مشهور شده و به رفتارهای فرهنگی ـ اجتماعی و حوزۀ اخلاق و حقوق اجتماعی مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: این اثر ارزشمند با بررسی بیش از ۱۷۰ کتاب و گردآوری آيات و احاديث گوناگون در حوزه شئون دنیايی و امور خانوادگی، منبع جامع و ارزشمندی برای استخراج الگوی سبک زندگی اسلامی محسوب می‌شود.

مدیر کل امور طلاب و خانواده اضافه کرد: الگوی ارائه شده در این اثر شریف در پنج محور «تعامل انسان با خود»، «تعامل انسان با هم‌نوعان»، «تعامل مردم و نظام اسلامی»، «تعامل انسان با حیوان» و همچنین «تعامل انسان با خلقت زیست محیطی» جای داده شده تا بدین ترتیب طبقه‌بندی کاربردی از خانواده اسلامی و الگوی روشنی در این زمینه ارائه دهد.

عرب خزائلی یادآور شد: بانوان طلبه در این دوره می‌توانند با استفاده از فرصت اوقات فراغت تابستان، این کتاب را به همسران و خانواده معرفی کرده و احادیث آن را به بحث و گفتگو بگذارند تا زمینه بهره‌برداری بیشتر فراهم شود.

وی اضافه کرد: دوره حدیث‌خوانی کتاب شریف مفاتیح الحیاة در سه مرحله به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود که مهلت نخستین مرحله این دوره تا ۳۰ خرداد است.

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده در پایان با بیان اینکه این دوره از خرداد آغاز می‌شود و تا مرداد ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: بانوان طلبه می‌توانند جهت دریافت اطلاعات و ثبت نام به سرای ثقلین واقع در ورودی ساختمان شهید بهشتی(ره)، مراجعه کرده و یا با شماره تلفن۳۲۱۱۲۴۳۶ و۳۲۱۱۲۶۳۲ تماس بگیرند.

عرب خزائلی تصریح کرد: جهت سهولت دسترسی طلاب به منبع مسابقه، کتاب مفاتیح الحیاة با ۲۵ درصد تخفیف در سرای ثقلین ورودی ساختمان شهید بهشتی عرضه می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: طلاب غیرحضوری می‌توانند پاسخنامه‌های خود را در قالب فایل word یا pdf به پست الکترونیک اداره قرآن و حدیث به نشانی hadith@jz.ac.ir ارسال کنند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۳/۲۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal