حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 کتاب « نماز در سیره علما» منتشر شد
به همت مدیریت مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه کتاب ارزشمند «نماز در سیره علما» منتشر شد.
حجت‌الاسلام کاظم علی‌محمدی مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با اعلام این خبر گفت: سلوک و منش بزرگان و برگزیدگان هر جامعه‌ای، الگوی مناسبی برای شیوه رفتار مردمان آن جامعه است. عالمان ربانی و بزرگان و اولیای الهی به عنوان رهروان راستین معصومین(ع) نیز تا حد زیادی می‌توانند آیینه تمام‌نمای راه روشن این بزرگواران باشند.

وی با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری اظهارداشت: معظم له تأکید دارند که؛ « ... یکی از کارهایی که خیلی تأثیر دارد، بیان شرح حال بزرگان اهل تهذیب و اهل اخلاق است. درباره اینها کتاب بنویسید و همین‌ها را بین طلبه‌ها پخش کنید.» بر همین مبنا معاونـت تهذیـب و تربیـت حوزه‌هـای علمیـه بـا هـدف ترویـج و گسـترش اخـلاق و آداب اسـلامی در میـان حوزویـان، تألیف و تدوین مجموعه کتاب‌هایی در زمینه سیره‌ی عملی و رفتاری علما و بزرگان حوزه را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون آثار چندی نیز تدوین و منتشر کرده است که «نماز در سیره علما» یکی دیگر از این آثار است که به تازگی به زیور طبع آراسته شده است.

وی ادامه داد: این کتاب در پنج فصلِ « نماز، اهمیت و عظمت آن»؛ « آداب نماز و حالات نمازگزار»؛ «نماز اول وقت»؛ «نماز جماعت» و « نماز شب» تدوین شده که ذیل هر فصل عناوین و موضوعات مختلف همراه با خاطراتی از سیره علما و بزرگان نقل شده است.

لازم به ذکر است: این اثر ارزشمند به همت حجت‌الاسلام مهدی محمدی صیفار تدوین و توسط انتشارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه منتشر شده است.

علاقه‌مندان به مطالعه این کتاب‌ ارزشمند می توانند جهت تهیه به فروشگاه انتشارات مرکز مدیریت حوزه‌ واقع در مدرسه علمیه دارالشفاء و نیز میدان روح الله مراجعه یا با شماره‌های 37735547 -  37748383 – 025 تماس گیرند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۵/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal