حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی دوره آموزشی نقد جریان یمانی را برگزار کرد.
به همت اداره امور مبلغان خواهر، دوره آموزشی نقدر جریان یمانی با حضور اساتید برجسته قم برگزار شد. این دوره آموزشی از 16 مرداد ماه شروع شد و تا 4 شهریور ماه ادامه داشت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات:

در روز 16 مرداد ماه همایشی حضور 100 نفر از مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، گردان بسیج الزهرا و طلبه های حوزه های علمیه با موضوع جریان یمانی و با هدف دغدغه مند کردن مخاطبین برگزار شد و از میان آن ها تعداد 35 نفر طی مصاحبه ای، انتخاب و در دوره آموزشی که از روز 19 مرداد شروع شد شرکت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین هوشیار در سه روز اول دوره آموزشی جریان شناسی احمد بصری و قانون معرفت حجتهای الهی را عنوان کرد.

وی ضمن بیان علائم حتمی و غیر حتمی ظهور که کدام یک قبل از ظهور و کدام یک در زمان ظهور اتفاق می افتد، به توضیح جایگاه علما در عصر غیبت و بعد از ظهور، از دیدگاه شیعه و احمد بصری (احمد الحسن)پرداخت.

ایشان در مورد بحث بدا که چه زمانی اتفاق می افتد و تعیین محدوده آخر الزمان که دیدگاههای متفاوتی دارد مباحثی را مطرح کرد.

هوشیار درباره این که از چه روشهایی می شود حجت الهی را شناخت روایتی را عنوان کرد و طبق آن گفت: حجت خدا سه نشانه را باید با هم داشته باشد و بدون یکی از این نشانه ها قابل شناخته شدن نیست و این روایت را از دیدگاه احمد بصری و شیعه مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

در روزهای چهارم، پنجم و ششم خانم نورافشان از اساتید برجسته بحث یمانی، مباحث رجعت، مهدیین، یمانی، عصمت، استخاره، خواب و رویا، نیابت عامه و خمس را مطرح کرد.

ایشان درباره تفاوت های رجعت از دیدگاه شیعه و احمد بصری گفت:  شیعه عقیده دارد رجعت در زمان امام عصر عجل الله اتفاق می افتد و به معنی بازگشت به دنیا است در حالی که احمد بصری می گوید رجعت بعد از مهدی دوازدهم مصورت می گیرد و به معنی برگشت به آسمان دنیا است.

وی گفت: در بحث عصمت انبیا و معصومین علیهم اسلام، اعتقاد شیعه بر عصمت اولیای الهی است در حالی که احمد بصری تعریف عصمت را غیر از پاکی از گناهان می دانند و می گویند لزومی ندارد که عصمت آشکار باشد.

نورافشان ضمن بیان این مطلب که احمد بصری در مبحث مهدیین اعتقاد دارد بعد از امام عصر، دوازده مهدی می آید که احمد بصری مهدی اول و یا امام سیزدهم می باشد گفت احمد بصری هم به خواب و رویا تاکید فراوان دارد و پیروانش یکی از راههای یقین و اثبات احمد بصری را خواب می دانند.

در روزهای هفتم و هشتم، مباحث مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین شفیعیان درباره ادعاهای احمد بصری، مهدویت و قائمیت بود.

ایشان ضمن بیان ادعاهای احمد بصری که خود را فرزند امام عصر، سفیر حضرت، وزیر امام، مهدی اول، قائم و خلیفه حضرت مهدی معرفی نموده است پاسخ های مفصلی که در ارتباط با این ادعاها وجود دارد را ذکر کرد.

شفیعیان در زمینه ازدواج و فرزند داشتن امام عصر عجل الله که آیا ایشان ازدواج کردند و یا فرزندی دارند یا خیر به بیان مطالبی پرداخت.

حجت الاسلام قدرت پناه در روز نهم به بیان حدیث وصیت که مورد استناد احمد بصری و پیروانش می باشد پرداخت. وی گفت آنها استناد می کنند به حدیثی که در کتاب غیبت نعمانی است و ما استناد می کنیم به روایتی که درکتاب اسرار آل محمد از سلیم که بسیار نزدیکتر به زمان رسول خدا است.

ایشان ایرادات متنی حدیثی که احمد بصری و پیروانش به آن استناد می کنند را ذکر کرد؛ از جمله نوشته شدن حدیث در شب وفات در حالی که شیعه عقیده دارد حضرت در روز وفات کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی در روزهای دهم و یازدهم تناقضات احمد بصری را مطرح کرد. او به بیان شیوه های سوال از طرف احمد بصری پرداخت و گفت: سوالات باید چالشی باشد به طوری که طرف مقابل خلع صلاح شود.

ایشان در همین زمینه تناقضاتی که در گفتار احمد بصری و ناظم العقیلی که از مریدان و مبلغان احمد می باشد و در کتب خودشان آورده شده است را بیان کرد. تناقضاتی مانند انحرافات حوزه های علمیه، حضرت یونس، تعداد ائمه، اهانتهای احمد بصری به انبیا و ائمه علیهم السلام، تهمت شرک به انبیا.

حجت الاسلام و المسلمین هوشیار در سه روز پایانی دوره آموزشی نقد جریان یمانی به بیان شیوه های صحیح مناظره، راههای غلبه بر مخالف بدون توهین و تحقیر پرداخت. ایشان در این باره چند فیلم از مناظراتی که بین شیعیان و مریدان احمد بصری صورت گرفته بود را پخش و مورد نقد و بررسی قرار داد.

وی در این جلسات بر مناظراتی که بین 9 گروه از شرکت کنندگان در دوره برگزار شد نظارت داشته و آن ها را ارزیابی نمود.

تاريخ: ۱۳۹۸/۶/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal