حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 به همت اداره امور مبلغان خواهر، کارگاه " سبک زندگی حسینی زمینه ساز حکومت مهدوی " برگزار شد
اداره مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی در آستانه اربعین حسینی، جهت آمادگی مبلغان، کارگاه آموزشی "سبک زندگی حسینی زمینه ساز حکومت مهدوی " را در روز شنبه ششم مهر برگزار کرد.

اداره مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی در آستانه اربعین حسینی، جهت آمادگی مبلغان، کارگاه آموزشی "سبک زندگی حسینی زمینه ساز حکومت مهدوی " را در روز شنبه ششم مهر برگزار کرد.

این کارگاه آموزشی با حضور 35 نفر از مبلغان خواهر درسالن جلسات  مرکز ملی پاسخ گویی به سئوالات دینی شهید هاشمی نژاد برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین ملایی گفت: سبک زندگی مجموعه رفتارهای نسبتا پایدار است که یک شخص یا جامعه بر اساس باورهایی برای رسیدن به هدف بزرگ در ارتباطات انتخاب می کند.

وی با استناد به حدیث "  أفضَلُ أعمالِ اُمَّتي إنتظارُ الفَرَجِ" گفت: انتظار، روحیه و رفتار جهادی است که یک نوع عمل و رفتار است و سبک زندگی محسوب می شود.

ایشان ضمن بیان تفاوت رفتار جهادی و رفتار معمولی توضیحاتی را درباره انواع جهاد ارائه داد و گفت: در رفتار جهادی، عناصری مانند جهد، اخلاص، هدف عالی، آرمان و ایستادگی در مقابل دشمن وجود دارد. انواع جهاد عبارت است از: جهاد اصغر که مبارزه فیزیکی است. جهاد اکبر، مبارزه با نفس می باشد و جهاد کبیر همه مبارزات غیر از اکبر و اصغر را مانند مبارزات علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... را شامل می شود . همه منتظران باید جهاد اکبر و کبیر داشته باشند.

ملایی در ادامه به بیان مناسبات عاشوره و انتظار پرداخت و گفت: انتظار و عاشورا مناسباتی با هم دارند. هدف از سبک زندگی عاشورایی اصلاح جامعه و حکومت دینی است. هدف هر دو  نجات بشریت با نجات اسلام و اصلاح با حاکمیت دین حق می باشد در هر دو موضوع تاریخی نبرد حق و باطل وجود دارد و در هر دو  رهبر عنصر اصلی است.

وی گفت: سبک زندگی عاشورایی الگوی کامل منتظران برای زمینه سازی ظهور است. اگر همه ما عاشورایی باشیم حرکت دنیا به سمت صلاح، سریع اتفاق می افتد و زمینه ظهور ولی مطلق حق، فراهم می شود.

لازم به ذکر است در ادامه کارگاه های اربعین، کارگاه " بایسته های تبلیغ در اربعین با رویکرد اخلاق تربیتی" با حضور حجت الاسلام دهقان در روز شنبه 13 مهر ماه برگزار خواهد شد .

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal