حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 «زن آقا» روایتی از زندگی طلاب
این کتاب روایتگر ۳۲ برش داستانی از این سفر تبلیغاتی سی روزه در رمضان سال ۹۶ است که بنا به اذعان نویسنده، سعی شده در این کتاب زندگی واقعی طلاب روایت شود
 ....زندگی طلاب از موضوعاتی است که برداشت های مختلفی در این زمینه وجود دارد، افراط و تفریط در بیان نوع زندگی طلاب، منجر به نگاشتن کتاب «زن آقا» به قلم "زهرا کاردانی" همسر طلبه قمی با موضوع زندگی با یک طلبه شد تا خط بطلانی بر نظرات افراطی باشد.

به گزارش ایرنا، کتاب "زن آقا " خاطرات اولین سفر تبلیغی طلبه جوان به فارس است که بنا به گفته نویسنده مشهدی قرار بود در قالب ثبت خاطره نگاشته شود اما در ادامه کار به صورت سفرنامه به رشته تحریر درآمد، سفرنامه ای که در آن خاطرات زن و شوهر جوان طلبه ای که به همراه فرزندشان در اولین سفر تبلیغی به استان فارس سفر کرده بودند، مکتوب شده است.
در بخشی از این کتاب به جادو و خرافات اشاره و روایت شده است: "ظهر بود. قبل از نماز در زدند. پیرزن آبله رویی بود. گیس‌ های حنا بسته‌ اش را از وسط باز کرده بود. جثه درشتی داشت. چادرش را به گردن بسته و یک آفتابه روی دوش گرفته بود. فهمیدن حرف هایش از بقیه راحت تر بود. واضح و کم لهجه صحبت می‌ کرد. جلو در می‌ خواست دستم را ببوسد که اجازه ندادم. اخم هایش را کشید توی هم و گفت حتما توی گوش سیدعلی باد رفته یا بهش بو خورده و یک سری تشخیص‌ هایی که ازش سر در نمی‌آوردم. آفتابه را داد دستم و گفت: این کریشکه! بچه را می‌ بری حمام. خوب سر و بدنش رو می‌شوری. آخرِ کار این آفتابه رو می ریزی روی تمام بدنش. فهمیدی؟
اسمش چقدر هندی بود. و هند چقدر به جادو و اینجور خرافات نزدیک. لابد یک جوری آن محلول به جادو و جنبل مرتبط بود. توی آفتابه را نگاه کردم. آبِ سیاهی لب پَر می‌زد. بوی عجیب و تلخی داشت. ترکیب پودر بال مگس با استخوان مارمولک آفریقایی و خون پشه!؟ تصورش هم چندش آور بود "

این کتاب روایتگر ۳۲ برش داستانی از این سفر تبلیغاتی سی روزه در رمضان سال ۹۶  است که بنا به اذعان نویسنده، سعی شده در این کتاب زندگی واقعی طلاب روایت شود.
زهرا کاردانی نویسنده کتاب "زن آقا" در خصوص کتابش به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به علاقه ای که به ثبت خاطرات و نگارش داستانهای کوتاه داشتم، در اولین سفر تبلیغی که به همراه همسر طلبه ام به یکی از روستاهای استان فارس رفته بودم، به ثبت خاطرات این سفر پرداختم.
وی افزود: ساکنان روستا بسیار اهل خرافات و جادو بودند لذا در خصوص همین خرافات اختلاف نظرهایی با آنها داشتم که بخشی از این خرافات در این کتاب نیز آمده است.
وی اظهار داشت: از آنجا که همواره در خصوص زندگی طلبه ها نظراتی به دور از واقعیت و با افراط و تفریط در جامعه وجود دارد در این کتاب سعی کرده ام روایت واقعی از زندگی طلاب را به مردم و خوانندگان عرضه کنم.
کتاب "زن آقا" اولین اثر مکتوب زهرا کاردانی است که در ۱۴۰ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ جلد از سوی انتشارات "سوره مهر" منشر شده و با قیمت ۱۸۰ هزار ریال به فروش می رسد.
این کتاب اسفند ماه ۹۷ منتشر شده و به چاپ نهم رسیده است.
تاريخ: ۱۳۹۸/۱۱/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal