حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۹ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
  از سوی مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه؛ از دو کتاب مربوط به کرونا و شبهات مربوط به آن در قم رونمایی شد
مراسم رونمایی از دو کتاب جدید مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه مربوط به کرونا صبح امروز با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در قم برگزار شد.
مراسم رونمایی از دو کتاب جدید مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه مربوط به کرونا، صبح امروز با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در قم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین پور امینی مدیر مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه پاسخگویی به شبهات و سوالات را مهم و ضروری دانست و گفت: امروزه دشمنان اسلام و انقلاب شبهات زیادی را مطرح می کنند که ما در این مرکز با همه توان در صدد پاسخگویی به این گونه شبهات و سوالات هستیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه به تشریح چگونگی پاسخ به شبهات و سوالات پرداخت و گفت: باید بین سوال و شبهه فرق قائل شد، چرا که در بسیاری از اوقات کسی که شبهه ای را قبول کرده است دنبال پاسخ نیست و پاسخ صحیح را هم قبول نمی کند اما سوال کننده غالبا به دنبال فهم حقیقت است.

وی افزود: باید در کنار استفاده از کارهای سنتی به ابزارهای نو و فضای مجازی نیز توجه داشت و از اینگونه ابزارهای نو در جهت پاسخگویی به شبهات و سوالات استفاده کرد.

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه باید روش شبهه شناسی و سوال شناسی را به خوبی فراگرفت خاطر نشان ساخت: در مورد پاسخگویی به شبهات و سوالات باید به این نکته مهم توجه داشت که روش شبهه شناسی و سوال شناسی را باید  به خوبی فراگرفت و دانست که اساسا شبهه چیست؟ سوال چیست؟ چه روش هایی برای پاسخ به این دو وجود دارد و اینگونه نباید تصور کرد که به محض اینکه یک شبهه ای آمد باید به او فورا و بدون تامل کافی پاسخ گفت چرا که اساسا برخی افراد دنبال جواب نیستند بلکه به دنبال تخلیه هیجانات و حرف های خود است و به چیزهایی که می گوید اعتقادی ندارد بلکه به دنبال گوش شنوایی برای درد و دل است.

کتاب "جنگ روانی کرونا"

 به کارگیری شگردهای خبررسانی، یکی از مؤلفه‌های جنگ روانی است. رسانه‌های معاند و مخالف اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران همواره پس از وقوع هرحادثه انسانی یا طبیعی با بهره جستن از این شگردها می کوشند مردم را به باورهای دینی و ارزشی خود بدبین کرده و پایه‌های اعتماد عمومی را ویران سازند.

گفتنی است: کتاب حاضر،  به بررسی و تبیین برخی از شگردهای خبررسانی رسانه‌های دشمن در روزهای شیوع بیماری کرونا می‌پردازد هدف از این مجموعه بالابردن سطح سواد رسانه و توانمندسازی خوانندگان در گزینش و پردازش اخبار است.

کتاب "پاسخ به شبهات کرونا"

در روزهایی که جامعه ما از شیوع بیماری کرونا در تب و تاب بود، همدلی مردم  ، فداکاری جامعه پزشکی، حضور تحسین انگیز روحانیان و نیروهای جهادی و همگرایی مسئولان نظام  در همه سطوح، جلوه‌های زیبایی از ایمان، اعتماد، ازخودگذشتگی، کمک به هم نوع و مواسات را متبلور ساخت.

متأسفانه در همان روزها افرادی تلاش کردند تا شیوع بیماری کرونا را دستمایه‌ هجمه به باورها وارزش‌های دینی و تحقیر نقطه‌های قوت ملی، قرار دهند. کتاب پیش رو پاسخ به شماری از شبهات درباره باورها، ارزش‌ها و نمادهای دینی و مذهبی است که به بهانه کرونا انتشار یافته است.

تاريخ: ۱۳۹۹/۴/۲۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal