حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 حجت‌الاسلام سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی
خروش ملت‌های بیدار و عدالت خواه در بسیاری از کشورهای جهان حجم بزرگ ناتوانی‌ها و عمق و گستره انزوای اسرائیل را به نمایش گذاشت. امروز دوره مقابله با سنگ جای خود را به مقابله با موشک و پهباد داده است و دیگر مسیر یک طرفه نیست و تقابل موشک در مقابل موشک شکل گرفته است و این در واقع بازخورد ظلم و نفرت است
حجت‌الاسلام سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی به برکناری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

متن این یادداشت به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم
 
تغییرات پیچیده در معادلات دو دهه اخیر منطقه و جنگ طلبی‌های رژیم صهیونیستی، مردم و کشورهای منطقه را دچار بحران‌های متعدد کرد و رد پای زیرپا گذاشتن حقوق انسان‌ها، ظلم و تجاوز و آواره کردن انسان‌های مظلوم در فلسطین و لبنان و سوریه و برخی کشورهای مسلمان منطقه به وضوح آشکار است. دشمنی‌های فراوانی که نه تنها بر محبوبیت و گسترش اسرائیل نیافزود بلکه بازیگری اصلی منطقه را نصیب محور مقاومت کرد و روح مقاومت را بر دل و جان مردم منطقه جاری ساخت، که این از الطاف خفیه الهی بود.

معادلات منطقه‌ای هر روز بر ضرر رژیم منحوس صهیونیستی و همپیمانانش تغییر یافت و کار بدانجا کشید که جدای از شکست‌های پی در پی و توقف همیشگی سیاست گسترش اشغال و تحقق شعار «از نیل تا فرات» مشکلات و بحران‌های داخلی رژیم صهیونیستی، این رژیم سلطه گر را تا سرحد زوال پیش برد. تغییرات گسترده سیاسی، گسترش اعتراضات مدنی، بی اعتمادی مردم و خروج نیروی انسانی که برخی مراکز صهیونیستی آن را بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر می دانند، زنگ پایان عمر این رژیم جعلی و فروپاشی از درون را به صدا درآورده است.

نشانه‌های این مهم را نیز می‌توان در عزل ذلیلانه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیری که به مدت ۱2 سال منطقه را به آشوب کشانده بود، مشاهده کرد. نتانیاهوی دیکتاتور با کارنامه‌ای سراسر فساد، ظلم، کودک کشی، جنایت علیه بشریت و حمایت از تروریسم و زیر پا گذاشتن همه کنوانسیون‌های بین المللی و منشور ملل متحد در رعایت حقوق انسان از قدرت کنار زده شد. او آنچنان همه مردم و حتی متحدانش را از خود بیزار کرده بود که طیف‌های مختلف، دست به دست هم دادند تا او را به زیر بکشند و چنین ائتلافی برای فروپاشی یک سیاستمدار در سرزمین‌های اشغالی بی سابقه است.

او که هر روز در باتلاق‌های خودساخته بیشتری فرو می‌رفت، چاره کارش را در هر راه حل احمقانه‌ای می‌جست؛ روزی چنگ اندازی به غزه، روزی برای لبنان عرض اندام می‌نمود و روزی در سوریه و عراق با حمایت از داعش آتش بیار معرکه جنگ می‌شد.

نگاهی به حوادث اخیر اراضی اشغالی فلسطین در ماه رمضان بیاندازید؛ ماجرا با تجاوزات رژیم صهیونیستی به قدس اشغالی شروع شد و با حوادث محله شیخ جراح و نیز بسیج گسترده صهیونیست ها در روز نکبت و هتک حرمت مسجد الاقصی به اوج خود رسید، بسیاری از مردم مظلوم فلسطین از زن و مرد و کودک و پیر شهید، جانباز یا داغدار شدند و خسارات فراوانی به مردم زده شد؛ اما همین ظلم و بی عدالتی، جامعه فلسطین را برای نخستین بار به صورت یکپارچه به میدان نبرد با اشغالگران در همه اراضی اشغالی کشاند و نتیجه آن شکست فضاحت بار چندباره رژیم صهیونیستی و رسوایی گنبد آهنین آن بود.

از آن مهمتر خروش ملت‌های بیدار و عدالت خواه در بسیاری از کشورهای جهان حجم بزرگ ناتوانی‌ها و عمق  و گستره انزوای اسرائیل را به نمایش گذاشت. امروز دوره مقابله با سنگ جای خود را به مقابله با موشک و پهباد داده است و دیگر مسیر یک طرفه نیست و تقابل موشک در مقابل موشک شکل گرفته است و این در واقع بازخورد ظلم و نفرت است.

 نتانیاهو حتماً ضد ایرانی‌ترین زمامدار در جهان و مهمترین دشمن جمهوری اسلامی ایران بود. مهمترین مخالف روابط سازنده ایران با سایر کشور‌های جهان بود و در توسعه روابط ایران اخلال می‌کرد و در دوران رفیق شقی خود، ترامپ که از یک جنس بودند، توافق برجام را نابود کردند. با صحنه گردانی فراوان، کشور‌های عربی، منطقه را با تهدید و تطمیع به معامله قرن کشاند و جبهه مشترکی علیه ایران اسلامی در منطقه تشکیل دادند. دوره زمامداری ظالمانه نتانیاهو، دوره ورود مستقیم اسرائیل به خاک ایران و انجام عملیات‌‌های تروریستی نیز بود.

ترور ناجوانمردانه دانشمندان هسته ای، خرابکاری در سایت‌های هسته‌ای، گسترش برنامه‌های اطلاعاتی برای اعمال تحریم‌های بیشتر، سرقت اسناد محرمانه هسته‌ای، حمله به کشتی‌های ایران در آب‌های بین الملل و ... در همین دوره صورت گرفت. علاوه بر این پایگاه‌های ایران و یا هم پیمانان ایران بار‌ها در سوریه وعراق با هدایت اشغالگران قدس مورد حمله قرار گرفتند و حتی ترور سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط آمریکا انجام شد با همراهی اطلاعاتی، تشویق و همکاری رژیم متجاوز اسرائیل صورت گرفت و کارنامه‌ای پر از شقاوت، کینه و نفرت را برای خود ثبت نمود.

اما از برکات ظهور محور مقاومت در منطقه که با علمداری جمهوری اسلامی ایران و پایداری مردم ستم کشیده و مظلوم کشورهای اسلامی ایجاد شد، صدای زمین خورد رژیم غاصب و متجاوز به حقوق زنان و مردن و کودکان و خانواده شنیده می شود. امروز مردم در کشورهای مختلف دنیا، زمین خوردن آن هیولای تجاوز را جشن گرفته اند و حتی در سرزمین های اشغالی نیز صهیونیست ها جشن و پایکوبی می کنند. این سرنوشت محتوم تمام ظالمان جهان است که آه مظلومان دامنشان را خواهد گرفت و در واقع تیری که به سمت دیگری پرتاب می کنند، به خودشان باز می گردد.  

ضمن تبریک به همه مظلومان منطقه علی الخصوص برادران و خواهران فلسطینی، لبنانی و سوری و با اظهار خرسندی از این اتفاق مبارک، به زمامداران جدید رژیم اشغالگر گوشزد می‌کند که وعده صادق حکیم انقلاب اسلامی در نابودی زودهنگام آن رژیم جعلی و پایان ظلم و تجاوز در منطقه و بازگشت صلح و آرامش محقق خواهد شد و هرگونه حماقت دوباره از سوی ایشان، سرعت این اضمحلال را بیش از پیش می‌کند؛ چرا که فرمود: فَانْتَقَمْنا مِنَ الَّذینَ أَجْرَمُوا وَ کانَ حَقًّا عَلَیْنا نَصْرُ الْمُؤْمِنینَ (روم -47)

تاريخ: ۱۴۰۰/۳/۲۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal