حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 شگل گیری قرارگاه سیاست و جامعه در حوزه علمیه خراسان رضوی
قرارگاه سیاست و جامعه حوزه علمیه خراسان، عرصه و میدان استقرار و تبیین فکر و اندیشه سیاسی و اجتماعی اسلامی است
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر نوایی در گفتگو با خبرگزاری حوزه در مشهد با اشاره به بخشی از آیه 105 سوره مبارکه توبه که می فرماید: «وَقُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَی اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ»، درباره شکل گیری قرارگاه سیاست و جامعه این حوزه ابراز کرد: این قرارگاه عرصه و میدان استقرار و تبیین فکر و اندیشه سیاسی و اجتماعی اسلامی می باشد که در آن به ارائه الگوهای فکری و سیاسی و اجتماعی اسلام و توزیع، تبیین، تثبیت و تقویت آن می پردازد.
وی اضافه کرد: با اندک تاملی در آیات کریمه قرآن و بیانات روشنگرانه اهل بیت(ع) این امر، نمایانده شده و از اولویت ها و پایه های پویایی و تحرک و طراوت تفکر اسلامی است.
حجت الاسلام و المسلمین نوایی گفت: در این راستا حوزه علمیه به ویژه اساتید فرهیخته می باید به تفهیم و تبیین این امر خطیر و مبارک اقدام نمایند و جهت گیری های پر اهمیت و عظمت اسلامی را در عرصه تبیین و اقدام و عمل نشان دهد.
مسئول سابق دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: در این امر مهم ایده های فقاهتی، کلامی و معرفتی دو قائد بزرگ، حضرت امام خمینی(ره) که در نظر و عمل، روح سیاسی و اجتماعی اسلام را در منظر جهانیان نشان دادند و نیز در تداوم آن رهبری عالمانه و داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، معیار و مبنای و ممشای نظری و عملی خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین نوایی درباره محورهای تحرک این قرارگاه، توضیح داد: استخراج و استکشاف، تعریف و تبیین بنیادهای تفکر سیاسی و اجتماعی اسلام با بهره گیری از آیات کریمه قرآن و بیانات حضرات معصومین(ع) و در تداوم آن، تبیین ها و رهبری های دو قائد عظیم الشان انقلاب عظیم اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای نخستین محور و هدف این قرارگاه است.
مسئول قرارگاه سیاست و جامعه حوزه علمیه خراسان دومین امر را تربیت نیروهای اندیشمند و متعمق در عمق محتوای اسلامی که در آنها جهت گیری های اجتماعی و سیاسی مشهود و نمایان است، عنوان کرد.
وی حرکت در راستای عملیاتی سازی اندیشه سیاسی و اجتماعی اسلامی را در درون حوزه و جامعه و عرضه آن به جهان معاصر به ویژه معرفی در میان مسلمانان، ضروری خواند که این قرارگاه به عنوان سومین مسئله به دنبال آن است.
تاريخ: ۱۴۰۰/۷/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal