حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 مبلغ، دژ محكمي در برابر شبيخون دشمن است
مدیر حوزه علمیه خراسان سه مرحله تبليغ را تفقه، ابلاغ و اقامه عنوان و بر لزوم جهت گیری های انقلابی با عقلانیت و ايستادگي در برابر شبيخون فرهنگي دشمن، تاكيد كرد.
 آیت الله عاملی در مراسم اختتامیه طرح تربیت مدرس «خطیب» گفت: طرح مذكور را یکی از برنامه های تحولی انجام شده عنوان كرد و در همين راستا بر جزیره ای عمل نشدن کارها بلکه مجمع الجزایری بودن آن، تاکید کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه تقسیم کار مشخص و تعیین وظایف به منظور هماهنگی بیشتر و تعامل افزون برای هر بخش با محوریت حوزه علمیه خراسان چند سالی است که انجام می شود، افزایش بیش از پیش و تداوم این مسیر را با همان رویکرد کار گروهی مدنظر دانست.
آیت الله عاملی این حرکت را امری تحولی و مهم برشمرد و با بیان اینکه فعالیت های ارزنده ای بعد از پیروی انقلاب در حوزه علمیه صورت گرفته است، پیشرفت و رشد افزونتر را مسئله ای عنوان كرد كه می بایست ادامه یابد.
مدیر حوزه علمیه خراسان در ادامه به تغییرات صورت گرفته در این حوزه اشاره و خاطر نشان کرد: این تغییر آرایش در ادامه گام های تحولی است که دو عرصه فعالیت در حوزه یعنی نخبگان و استعدادهای برتر و تبلیغ، با تاکید بر خلاقیت، نوآوری، مشارکت و مجاهدت از جمله همین تغییرات بود.
آیت الله عاملی افزود: همگان باید در حوزه علمیه خراسان مشارکت کنند زيرا در اين حوزه حرکت فردی صورت نمی گیرد بلکه همه باید در میدان هاي آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و فرهنگی حضور یابند و مشارکت کنند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اهمیت تبلیغ، فراگیری را از ویژگی های آن خواند و گفت: تبلیغ شامل همه آحاد حوزه از سطح یک تا علمای بزرگ است و به سطحی خاص تعلق ندارد و حتي تأثیرگذاری آن در جامعه از سوی بزرگان بیشتر است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان بر علمیت و دانشمندی مبلغ دین تاکید و ابراز کرد: طبق آیه نفر، ابلاغ پیام دین به تفقه و فهم دین نیاز دارد و سپس نوبت به ابلاغ و اقامه آن در جامعه می رسد.
آیت الله عاملی بر لزوم مهارت آموزی و مهارت افزایی در عرصه تبلیغ از ابتدای دوره طلبگی اشاره و با تاكيد بر اينكه دوره های مهارتی، بصیرتی، دانشی و بینشی مي بايست به طور مستمر برگزار شود، خاطر نشان کرد: تفاوت ها، توانمندی ها و سطح بندی ها نیز باید به صورت عمومی، تخصصی، نخبگانی و مفاخر مدنظر قرار گيرد و با توجه به آن، به نوآوری و تولید محتوای روزآمد و کارآمد توجه کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان بر لزوم جهت گیری های انقلابی با عقلانیت و دوری از انزوا، بی تفاوتی و بي بصیرتی و ايستادگي در برابر شبيخون فرهنگي دشمن، در سنگر تبليغ تاكيد كرد.
آیت الله عاملی نتیجه همه این خصوصیات را جبهه ای منظم، منسجم و تاثیرگذار و در واقع ارتش مسلح فرهنگی تبلیغی برای انقلاب اسلامی خواند که به عنوان دژهای محکم در برابر دشمن بایستند و برای متدینان داخلی و خارج از کشور، یار و مددکار باشند.
تاريخ: ۱۴۰۰/۸/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal