حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی رسالات:
 نشست خبری نخستین جشنواره تبلیغ مطهر
اهداف نخستین جشنواره استانی تبلیغ مطهر در راستای شناسایی، معرفی و تقدیر از چهره های شاخص برتر دینی در حوزه تبلیغ، شناسايي وساماندهي توانمندي ها وظرفيت هاي فرهنگي وتبليغي مبلغان

کارشناس مسؤول مشاوره دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان از برگزاری نخستین جشنواره استانی تبلیغ مطهر در مشهد خبرداد.

به گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام سید جواد هاشمی، در نشست خبری نخستین جشنواره استانی تبلیغ مطهر که صبح یکشنبه 25 اردیبهشت، در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان برگزار شد، گفت: امروز ایجاد انگیزه و به وجود آمدن فضای رقابت در عرصه تبلیغ ضروری است، لذا اهداف نخستین جشنواره استانی تبلیغ مطهر در راستای شناسایی، معرفی و تقدیر از چهره های شاخص برتر دینی در حوزه تبلیغ، شناسايي وساماندهي توانمندي ها وظرفيت هاي فرهنگي وتبليغي مبلغان، فراهم سازي فضاي رقابتي جهت ظهور خلاقيت ها ونوآوري هاي فرهنگي وتبليغي و پشتيباني،حمايت وهدايت از تبليغ ديني دانش محور می باشد.

دبیر اجرایی همایش، با ذکر اینکه جشنواره تبلیغ مطهر در 23 محور و پنج سرفصل مبلغان گفتاری شنیداری، مبلغان اهل قلم، مبلغان هنری، مبلغان فضای مجازی (دیجیتال) و ایده ها و ابتکارات تبلیغی است، بیان داشت: تعداد افراد شرکت کننده در این جشنواره نزدیک به سه هزار و 500 نفر می باشد.

وی نیز یادآور شد: این جشنواره به جهت گستردگی محورها توسط افراد برتر و برگزیده سال های گذشته که به عنوان کمیته علمی مشخص شده اند در تمامی محورها ارزیابی اولیه و توسط پیشکسوتان و بزرگان محورهای جشنواره داوری شده است.

هاشمی گفت: بیش از پنجاه اثر توسط هیئت داوران حائز رتبه و علاوه بر آن از دوازده استاد برجسته در حوزه تبلیغ در سطح استان خراسان بزرگ به عنوان پیشکسوت تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی به تبیین اهمیت تبلیغ در قرآن برای رساندن و فهماندن ارزش تبلیغات پرداخت و با بیان اینکه بر اساس آیات و کلام الهی، باید پیام رسانه و مبلغان دینی رسا، صحیح، شفاف و روشن وسنجیده باشد، ابراز داشت: یکی از تفاوت های میان مبلغان دینی و تبلیغات غرب پروپاگاندا این است که آن ها از هر طریق و راهی به دنبال ترقیب مخاطب می باشند هر چند آن پیام از صحت لازم برخوردار نباشد.

وی فرهنگ سازي بر پايه قرآن ومعارف اهل بيت(ع) ومعرفي وترويج زندگي ديني در راستاي تربيت اسلامي نسل ها را به عنوان اصلي ترين مأموريت معاونت فرهنگي، تبليغي دفتر تبليغات اسلامي، برشمرد و افزود: تحقق و رسیدن به این امر مستلزم حرکتي دقيق، علمي ومبتني بر شيوه هاي موثر و ماندگار، در بحث ترويج وتبليغ دين است.

کارشناس مسؤول مشاوره دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان، ادامه داد: معاونت تبلیغ بادرک عميق واولويت بندي نيازهاي مطالعاتي، طرح هاي گوناگوني را براي تقويت زير ساخت هاي مطالعاتي وپوشش دهي نيازهاي علمي وپژوهشي تبليغ ديني تدوين ودر دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است، نخستین جشنواره استانی تبلیغ مطهر به همت معاونت تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی خراسان، با حضور استادان برجسته حوزه علمیه قم و مشهد، از ساعت 8 صبح 29 اردیبهشت در تالار اجتماعات ساختمان صبای صدا وسیمای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۰/۲/۲۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal