حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 تحليل وارزيابي نماينده ولي فقيه در امارات از ريشه هاي بيداري اسلامي
نشست اتاق فکر فرهنگ و تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با موضوع بیداری اسلامی و بررسي نقش مبلغان با حضور حجت الاسلام و المسلمین مدنی نماینده ولی فقیه در امارات و شرکت اعضای ذیربط برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مدنی در جلسه اتاق فکر فرهنگ و تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی که با حضور اعضای این جلسه و با عنوان بیداری اسلامی و نقش مبلغان روز چهارشنبه 6/7/1390 برگزار شد به تحلیل و ارزیابی ریشه های بیداری اسلامی در کشورهای عربی و توطئه های استکبار و نقش مبلغان در این بیداری پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات، نماینده ولی فقیه در امارات متحده عربی ضمن ریشه یابی بیداری اسلامی، از این حرکت به عنوان یک احساس روشن و فوق العاده و یک صحنه جنگ پر شتاب ياد کرد و اظهار داشت: درجریان بیداری اسلامی مهمترین بحث برای ما تحلیل درست از این قضیه است. اینکه رئیس جمهور يا یک نظام سیاسی ساقط شده و قرار است رئیس جمهور و نظام سیاسی جدیدی روی کار آید.

وی با اشاره به تعبیر غربی ها که بیداری اسلامی را یک دو مینوی سیاسی اعلام کرده اند، گفت: غربی ها این حرکت را دو مینوي سیاسی تعبیر کرده اند که به سمت خیلی ها می رود و شاید کسی را نجات دهد و اصرار برای مهره فاسدی همچون قذافی، توقف دومینو بود.

معاون سابق دفترتبلیغات اسلامی در ادامه تصریح کرد: این تحلیل بسیار مهم است که در سده قبل حادثه ای به این اهمیت نداشته ایم و چه بسا در آینده هم نداشته باشیم و این موقعیت ارزش دارد که دیپلماسی فعال داشته باشیم. حجت الاسلام و المسلمین مدنی انجام کار کارشناسی در مورد ریشه های بیداری اسلامی را ضروری دانست و گفت: ریشه های این قضیه مربوط به دوستان و دشمنان است والبته از سوی دوستان بیشتر است.

دشمن در پروژه غرب گرایی خود از مصر و لبنان شروع کرد و بعد از ترکیه و افغانستان و زمان رضاخان به ایران رسید و البته شاید بیداری اسلامی عکس العملی در برابر این موضوع است.

تحقیر شدن ملت های مسلمان توسط غربی ها بی تأثیر نبوده و به عنوان مثال مصر در جنگ شش روزه خیلی تحقیر شد.

بحث مهم دیگر بحث سکولاریزم و مبارزه دینی است که روند آن شتاب گرفته و این موضوع با احساسات مردم درگير است.

از دیگر بحث ها، پشتیبانی بی پرده آنها از اسرائیل می باشد واز سوی دیگر استبداد داخلی، فساد و بی اعتنایی مطلق به مردم بود که زمینه ساز بیداری اسلامی شده است.

نماینده ولی فقیه در امارات متحده عربی سر سلسله ریشه مثبت بیداری اسلامی را به اقدامات روحانی ایرانی سیدجمال الدین اسد آبادی مرتبط دانست و گفت: این روحانی ایرانی با تسلط بر علوم، زبان های خارجی، توانایی خطابه و نوشتار ادیبانه فردی بود که شاگرد شیخ انصاری و ملاحسین همدانی بود واقدامات او خیلی تأثیرگذار بود.

وی در ادامه گفت: ریشه دوم وعمیق بیداری اسلامی، انقلاب جمهوری اسلامی ایران است و ریشه قریب این بیداری به انقلاب ما باز می گردد.

در این رابطه شیوه مبارزه مردم نشان می دهد که این نوع مبارزه تنها در ایران سابقه داشته است. به میدان آمدن آنهم با سردادن شعار و بدون اسلحه از تفکرات حضرت امام (ره) بود و آنها نیز همچون ایران احزاب شان دنبال مردم آمدند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تحلیل عمیق دینی را در این بیداری ضروری عنوان کرد و ضمن بررسی وضعیت این بیداری در کشورهای اسلامی از جمله مصر، بحرین، امارات و ... به برنامه های دشمن پرداخت و گفت: دشمن در حال نیرو سازی است و برنامه آنها این است که اگر مهره ای ساقط شد،مردم احساس پیروزی نکنند مثل عراق که مدعی هستند اگر آمریکا نبود صدام همچنان در حال حکومت بود و در لیبی نیز دنبال این سیاست هستند و جزو برنامه های آنهاست.

نماینده ولی فقیه در امارات به تشریح وظایف حوزی پرداخت و گفت: شناخت حوزه از این کشورها، شخصیت های آنها، سوابق، فرقه ها و ....ضروری است ضمن اینکه باید به کلان مسئله توجه کرد. نکته مهم دیگر داشتن برنامه مشخص است که ما در بیداری اسلامی کجا هستیم و قدم بعدی ما در برابر سناریوهای آنها چیست. به هر حال حوزه باید برنامه و استراتژی داشته باشد. وی افزود: تربیت افراد متناسب، تهیه ابزارهای فرهنگی و نرم افزارهای لازم از دیگر برنامه های ماست.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی ضمن طرح چند پیشنهاد گفت: در مقابل بیداری اسلامی ما در حوزه باید ستاد برنامه ریزی داشته باشیم.

امروز دل ها بازشده و مرزها شکسته شده و گوش ها برای شنیدن احادیث و روایات آماده است. انتشار معلومات توسط ستاد مذکور وتدوین استراتژی پیشنهادی حوزه و سفر به این کشورها برای شناسایی حوزه ها و مردم از نزدیک بسیار مهم است.تاريخ: ۱۳۹۰/۷/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal