حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 اظهارات ماموستا ملاقادر قادری درباره مطالبات مردم پاوه و اورامانات در سفر رهبری
مطالبات مردم پاوه، بدون تردید در بعد کلان جدای از مطالبات سایر هم استانی ها نیست/ توجه به وضعیت معیشتی مردم و اشتغال جوانان در اولویت برنامه ها باشد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات به نقل از «کردستان امروز» وابسته به معاونت فرهنگي تبليي دفتر تبليغات خراسان رضوي  ماموستا ملاقادر قادری با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در استان کرمانشاه، ما در کنار برادران اهل تشییع، جمعیت زیادی از اهل سنت که حدود یک چهارم جمعیت استان را تشکیل می دهند و برادران اهل حق نیز زندگی می‌کنند و این ترکیب جمعیتی به زبان‌ها و لهجه‌های مختلف صحبت می‌کنند.
وی با تاکید بر انسجام خاص بین اقوام مختلف کرمانشاه، گفت:‌ این نکته هم بسیار حائز اهمیت است که با وجود قومیت های مختلف، مردم کرمانشاه قرن‌هاست در کنار هم با وحدت و برادری در مقاطع مختلف غمخوار و همراه همدیگر بوده اند و انشاءالله به لطف پروردگار این سفر موجب افزایش برادری و محبت اقوام و پیروان مذاهب مختلف استان می‌شود و فضای همدلی و وحدت را تقویت خواهد کرد.
ملاقادر قادری گفت: توجه بیشتر به امور فرهنگی جزء اولویت‌های اولیه مقام معظم رهبری در سفر به استان کرمانشاه است و بی شک منطقه ما در این سفر مورد توجه قرار می‌گیرد که در این رابطه بهبود وضعیت معیشتی روحانیون اهل سنت، کمک به بهتر شدن وضعیت مدارس علوم دینی و لحاظ شدن منزلت بزرگان در برخوردهای مسئولین نظام که تقویت وحدت را هم در پی دارد خواسته هایی است که در دیدار با رهبر فرزانه انقلاب به آن خواهیم پرداخت.

امام جمعه شهرستان پاوه گفته است: کرمانشاه از نظر بافت جمعیتی، مذهبی و قومی با سایر استان‌ها بسیار متفاوت است و ساکنان استان کرمانشاه تنها شیعه نیستند. امام جمعه پاوه با تاکید بر اینکه مطالبات مردم پاوه، بدون تردید در بعد کلان جدای از مطالبات سایر هم استانی ها نیست، تصریح کرد: البته با توجه به این که ما در مرز زندگی می کنیم و همانند دوران دفاع مقدس که در تیررس دشمن بودیم، امروز نیز بیشتر از سایر مناطق کشور آماج حملات فرهنگی و مذهبی قرار داریم و از طرف دیگر محرومیت‌های بالای منطقه اورامانات که ناشی از نبود وجود مشاغل صنعتی برای اشتغال جوانان و ظلم دوران ستم شاهی و دوران جنگ است، می‌طلبد توجه به وضعیت معیشتی مردم و اشتغال جوانان در اولویت برنامه ها باشد.
وی افزود: در کنار این مهم، توجه جدی به مسائل فرهنگی و امور مربوط به مساجد و مدارس علوم دینی خواسته دیگر مردم متدین منطقه است.
امام جمعه شهرستان پاوه در پایان با اشاره به استقبال مردم استان و شهرستان از رهبری گفت: بی شک در مقابل این توقعات و انتظارات، معتقدم مردم شریف استان کرمانشاه و به خصوص مردم اورامانات باید با حضوری گسترده و به یادماندنی از رهبر معظم انقلاب استقبال کنند و با توجه به عنایت مقام معظم رهبری به شهر پاوه و انتخاب آن به عنوان یکی از سه شهرستانی که به آن سفر می‌کنند، وظیفه و مسئولیت مردم شریف پاوه و اورامانات سنگین‌تر است و باید با حضوری با شکوه پاسخ عنایت پدرانه رهبر فرزانه انقلاب را بدهیم. پس بدیهی است که این استقبال مردم کرمانشاه از رهبر انقلاب در یاد همه ایرانیان باقی خواهد ماند.
تاريخ: ۱۳۹۰/۷/۲۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal