حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 نقد و بررسي "عرفان اشو" در كارگاه عرفان هاي كاذب
در كارگاه آشنايي با عرفانهاي كاذب كه توسط كارگروه عرفان هاي كاذب در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد برگزار شد" عرفان اشو" مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات ، در اين كارگاه حجت الاسلام داوود شير نژاد طي سخناني گفت: در حال حاضر چهار گروه و جريان در زمينه معنويت ها در كشور ما فعال است كه شامل مدعيان دروغين ، صوفي گري، عرفانهاي كاذب و عرفان ناب و بي بديل اسلامي مي باشد.

استاد اين كارگاه گفت: سه گروه در يك طرف و در طرف ديگر اسلام قرار دارد و در اين حال آنها داراي زير گروه ها و شاخه هاي زيادي هستند. وي عرفانهاي كاذب را به چند دسته از جمله عرفانهاي امريكايي ، هندي، مسيحي و سينماي ماوراء و... تقسيم كرد گفت: عرفانهاي هندي يكي از عرفانهاي نو ظهور است و به 2 دسته باستاني مثل بودا و نو ظهور مثل يوگا ، ساي بابا و اشو تقسيم مي شوند.

شير نژاد در مورد عرفان اشو گفت: پايه گذار اشو " راجنيش چاندرا موهان" است كه سال 1931 در هند بدنيا آمدو فارغ التحصيل رشته فلسفه از دانشگاه سائوگر و مدرس فلسفه در دانشگاه جبال پور هند بوده است.

او كه بزرگترين مركز بين المللي مراقبه در پونار هند را تاسيس كرده است در سال 1974 به امريكا مهاجرت ميكند و در سال 1981 از اين كشور به دليل فساد اخلاقي اخراج ميشود. اين فرد سال 1990 فوت كرد.

استاد مدعو در مورد شخصيت مذكور به تشريح و بررسي زندگي، عقايد، كتاب هاو مفاسد اخلاقي او پرداخت  و با اشاره به اينكه از اشو در سايت ها به عنوان بزرگ عارف ياد مي شود، گفت: اشو والدين را مانع رشد فرزندان مي داند، تشكيل خانواده را مانع ادامه عشق مي داند، سياست را نفي مي كندو ضد علم و تكنولوژي است و گذشته و آينده را نفي كرده و از جمله آموزه هاي اشو نفي فلسفه و منطق است و توجه را فقط به روابط جنسي معطوف مي كند.


تاريخ: ۱۳۹۰/۸/۲۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal