حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 نقد و بررسي عرفان هاي كريشنا مورتي،دالايي لاما و يوگا
در كارگاه آشنايي با عرفان هاي كاذب كه روز دوشنبه 30آبان 90 در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد برگزار شد،عرفان هاي كريشنا مورتي،دالايي لاما،مديتيشن و يوگا مورد نقد و بررسي قرار گرفت

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،در اين كارگاه كه توسط كارگروه عرفان هاي كاذب برگزار شد ابتدا حجت الاسلام روشندل ضمن نقد و بررسي عرفان هاي كريشنا مورتي و دالايي لاما گفت: كريشنا مورتي سال 1895 در هند به دنيا و در سال 1986 در گذشت.از او 60 كتاب پديد امده كه بسياري به فارسي ترجمه و منتشر شده است و تمامي كتاب هاي او خسته كننده و داراي تناقص فراوان مي باشد. او در سال 1911 و در سن 16 سالگي به عنوان رهبر انجمن تئوسوفيان انتخاب شد و به عنوان مسيح دوباره تولد يافته  در غرب و بوداي ديگر در شرق معرفي شد. استاد مدعو ضمن تشريح نحوه شكل گيري انجمن تئوسوفيان و بنيادهاي اساسي،جوهره اصلي و افكارآن گفت:تئوسوفيان از مبلغان انجيل بودند كه در هند شيفته آئين بودا شدند و موسس آن هلنا پتروانابلاواتسكي بود و از مسيحيان صهيونيزم محسوب مي شوند.

وي افزود:كريشنا مورتي رهبري اين انجمن را عهده دار بود و ما حصل ايده و افكار او اين است كه هر چيزي كه سبب وابستگي ذهن شود موجب شرطي شدن ذهن مي شود بنابر اين بايد آن را رها كرد تا به حقيقت رسيد. او چند مدرسه و موسسه در آمريكا و انگلستان و كشورهاي ديگر تاسيس كرد و مانع ازدواج بود اما خود داراي رسوايي اخلاقي بود.

حجت الاسلام روشندل در ادامه اين كارگاه به نقد و بررسي عرفان دالايي لاما پرداخت و گفت: نام اصلي او تنزيل گياتسوا است و با گسترش آئين بودا و رسيدن آن به تبت اين عرفان به لاما شهرت يافت. مردم تبت به رهبران خود دالايي لاما يعني اقيانوس خرد مي گويند و تا كنون 14 دالايي لاما آمده اند. مردم  براي ديدن دالايي لاما با هدف كسب آرزوها   و معنويت مي روند و اين در حالي است كه اخرين دالايي لاما موفق به كسب جايزه صلح نوبل و نشان ملي آمريكا شده و داراي شخصيتي كاملا سياسي و وابسته به آمريكا و اسرائيل است.

در ادامه كارگاه عرفان هاي كاذب،حجت الاسلام مطلبي نيز در ارتباط با عرفان يوگا گفت: يوگا از واژه سانسكريت و به معناي ارتباط است و شامل فنوني مي باشد كه از طريق آن اتحاد حاصل مي شود.

استاد مدعو گفت: پاتانجلي اولين و قديمي ترين معلم يوگا،اين عرفان را خنثي كردن امواج متناوب آگاهي خوانده و معتقد است با يوگا مي توان نيروي حياتي و انرژي نهفته را آزاد كرد و با اين اقدام مي توان به حقيقت وصل رسيد. وي در ادامه اين كارگاه به نقد وبررسي مديتيشن و نظرات و ديدگاه هاي اين عرفان پرداخت.


تاريخ: ۱۳۹۰/۸/۳۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal