حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 سير تاریخي جريان"شيطان پرستي و كابالا"بررسي شد
در كارگاه آشنايي با عرفان هاي كاذب كه عصر روز سه شنبه اول آذر ماه در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد برگزار شد،سير تاريخي جريان شيطان پرستي و كابالا بررسي شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات در بررسي سير تاريخي جريان شيطان پرستي ، استاد مدعو گفت: اين جريان از حضرت آدم عليه السلام آغاز شد و سپس ماجراي هابيل و قابيل پيش آمد و در اين رابطه شيطان از حربه حكومت جاودان استفاده كرد كه جواب داد.

"مدرسي" با بيان اينكه هميشه دو مسير الهي و شيطاني در مقابل انسان قرار دارد گفت: در مسير الهي،رهبران آن پيامبران و جانشينان آنها هستند در مسير شيطاني،رهبران آن شيطان و شياطين انسي و جني مي باشند.

وي"كابالا"را يكي از عرفان هاي كاذب نام برد كه سردمداران آن شيطان و بچه شيطان ها هستند و هدف آنها قدرت يافتن در زمين مي باشد و با اشاره به معناي كابالا گفت: كابالا يك واژه عبري است و به معناي رسم كهن و قديمي و رمز و راز مي باشد و برخي معتقدند از عبارت قابيل گرفته شده است.

ابزار آنها ارتباط با جن،سحر و جادو،طالع بيني،چهره شناسي،كف بيني،ذهنخواني ،پيشگويي، طلسم، تنجيم و شقاوت است.

وي با بررسي جريان شيطان پرستي از دوران حضرت سليمان و موسي عليه السلام و سير اين جريان و تا سال 1095 ميلادي كه جنگ هاي صليبي آغاز شد،گفت:سال 1099ميلادي بيت المقدس توسط مسيحيان و يهوديان فتح شد و در سال1118 ميلادي گروهي به نام شواليه هاي معبد شكل گرفتند كه مدعي حفاظت از جان زائران بودند اما پس از مدتي تبديل به فرقه اي بزرگ شدند. اين گروه پس از اينكه در سال 1187 ميلادي،بيت المقدس توسط صلاح الدين ايوبي پس گرفته شد به فرانسه فرار كردند و در سال 1307 كه محاكمه شدند اعتراف كردند هدف آنها در بيت المقدس پيدا كردن كتاب هاي دفن شده در معبد سليمان بوده و به آنها دست پيدا كرده ايم، محاكمه اين افراد سالها طول كشيد و عده اي از آنها نيز اعدام شدند اما عده اي هم فرار كردند و به اسكاتلند پناهنده شدند.

"مدرسي" با اشاره به اينكه پادشا اسكاتلند از اين كه افراد استقبال كرده گفت: شواليه هاي معبد به مرور در مجالس مذهبي و سياسي اسكاتلند نفوذ پيدا كردند دوباره آئين خود را حاكم و در ديگر كشورها نيز شروع به تبليغ كردند.

سال 1817 ميلادي اين افراد اعلام موجوديت كردند و نام فرقه خود را فراماسونري گذاشتند كه معناي آن معمار آزاد است و اين فرقه به شدت نماد گرا مي باشد


تاريخ: ۱۳۹۰/۹/۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal