حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 برگزاري دوره آموزشي عرفان هاي نوظهور در كاشمر
دوره آموزشي آشنايي و مقابله با عرفان هاي نوظهور از سوي گروه عرفان هاي نوظهور دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي طي 2 روز در شهرستان كاشمر برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،در اين دوره آموزشي كه بنا به درخواست آموزش و پرورش كاشمر برگزار شد،150 نفر از معلمان پرورشي مناطق كاشمر،بردسكن،خليل آباد،بجستان و....حضور يافتند.

حجت الاسلام سالاري در مورد برگزاري اين دوره آموزشي گفت: دراين دوره 3 موضوع عرفان پائلوكوئيلو،ضرورت پرداختن به عرفان هاي نوظهور و شيطان پرستي توسط من و 3 موضوع تاريخچه عرفان هاي نوظهور، عرفان كيهاني و عرفان هاي هندي توسط حجت الاسلام ناصري مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

اين محقق و نويسنده با اشاره به اينكه در دوره آموزشي ياد شده، معلمان پرورشي در قالب 2 گروه آقايان و خانم ها و در مجموع طي 6 جلسه و به مدت 2 روز در كلاس ها شركت كردند،افزود: استقبال معلمان پرورشي از اين كلاس ها بسيار خوب بود و شاهد اثرگذاري مباحث بوديم ضمن اينكه در پايان دوره،شركت كنندگان در آزمون شركت كرده و به سؤالات پاسخ دادند.

سالاري افزود: در اين دوره براي شركت كنندگان اين موضوع و سؤال را مطرح كرديم كه آيا امروز طرح عرفان هاي نوظهور ضرورتي دارد يا نه؟ ضمن اينكه با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري و فتاواي علما مبني بر طرح اين موضوع و مقابله با عرفان هاي نوظهور،اعلام كرديم كه امروز وظيفه يكايك ما سنگين تر شده است.امروز عرفان هاي نوظهور يكي از هجمه هاي فرهنگي است به گونه اي كه غرب مي خواهد فضاي فرهنگي جهان و به ويژه ايران اسلامي را مديريت كند و از طريق عرفان هاي نوظهور به تلاش خود ادامه مي دهد.

وي تصريح كرد:توليد فيلم و انتشار كتاب هاي رمان يكي از فعاليت هاي عرفان هاي نوظهور است و در عرفان كوئيلو با توليد رمان هاي وي كه نماد آنها محسوب مي شود تلاش مي كنند تا فضاي فرهنگي كشور ما را تغيير دهند.

وجود 2ميليون جلدكتاب از كوئيلو در ايران براي جامعه اي كه 4 الي 5 ميليون نفر مطالعه كننده دارد،نكته اي قابل تامل و عجيب محسوب مي شود.

سالاري با اشاره به اظهار نگراني معلمان شركت كننده دراين دوره آموزشي در مورد استفاده از علائم شيطان پرستي توسط برخي دانش آموزان به صورت ناآگاهانه،گفت:با توجه به اظهار نگراني معلمان در خصوص استفاده نا آگاهانه برخي دانش آموزان از علايم شيطان پرستي،به بحث در مورد اساس شيطان پرستي،كابالا،يهود و همچنين مباحث شيطان پرستي در قديم و جديد و علائم آنها پرداختيم.

عضو فعّال گروه عرفان هاي نوظهور تصريح كرد:وجود اين علامت ها و نمادها ممكن است در حال حاضر در فضاي فرهنگي و افراد جامعه تاثيري نگذارد اما بايد اذعان كرد كه غرب براي رواج فرهنگ منحط خود ابتدا از نماد ها استفاده مي كند. به عبارت ديگر چنين نمادهايي را وارد كشورهاي فرهنگي مي كنند و به مرور اين نماد ها درانديشه ها جا مي افتد و در نهايت فرهنگ خود را وارد مي كنند. در شهرهاي كوچك ما نيز اين آسيب وجود دارد، بنابر اين آگاه سازي جمعيت دانش آموزي و جوان براي مصون ماندن از اين آسيب،ضروري است.

سالاري در مورد برنامه هاي آينده اين گروه گفت: برنامه هاي گروه عرفان هاي نوظهور در آينده شامل مباحث شيعه شناسي،عرفان اسلامي و عقايد اسلامي بر مبناي قرآن خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۱۱/۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal